🚚 Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč

1. Nejlepší líhní je samozřejmě ta přirozená, čili když sama slepička vysedí vajíčko, pokud zvolíte tuto cestu, je dobře slepici oddělit od ostatních aby měla co nejvíce klidu a svůj prostor.

2. Pro začátek, pokud nemáte mnoho zkušeností bychom zvolili líheň jednodušší a levnější. O líheň je třeba pečovat i dvakrát denně. Po čase najdete tu, která vám bude vyhovovat nejvíce, trh nabízí různé typy, manuální, poloautomatické a dokonce automatické.

https://www.ohromne.cz/p/lihen-cleo-5x2-dt-elektricka-110w-82-120-ks-vajec

3. Vajíčka jsou potřeba se zárodkem. Mnoho lidí má mylnou představu o tom, že vajíčko s krví je dostačující.

4.Stredne velké Vajíčka je potřeba posbírat co nejčastěji. Skladujeme je na vlhkém a chladném místě (10 - 15 C) nahoru tupým koncem.

5. Nejlepší teplotou pro vajíčka v líhni je přibližně 37,7 C, postupně můžete teplotu snižovat na 37, ideálně posledních pár dní 4-6 dní. Vlhkost doporučujeme 60%, je třeba ji zvyšovat na konci.

6. TIP: Vlhký hadřík, utěrka vyčuhující z líhně zvýší vlhkost a odpařování.

7.Prvé dny Vajíčka třeba dvakrát denně obracet a přibližně jednou za den líheň vypnout a nechat ochladit. Na 10. den můžete začít vajíčka s  prosvícením. Líhnutí začíná na 21. den. Občas i na 20 den později bohužel už ne.

8. Kuřátko ven z vajíčka nepomáháme, jedině nalomením skořápky.

9. Po vylíhnutí dáme kuřátka do krabice na suché místo pod světlo a teplo, aby uschly. Po vylíhnutí dáme kuřátkam žrát potravu jako šrot, vodu. Postupně přecházíme na vařená vajíčka omeletu a podobně, salát, listy z pampelišky, směs jemně vlhčíme vodou.

POZOR: lampu dáme tak aby jim nebylo příliš teplo.