🚚 Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč

Material MGO - oxid hořečnatý


Oxid hořečnatý (MgO) je speciální keramika s vynikajícím vysokoteplotním výkonem, využívaná především v tepelné technice, topných tělesech a žáruvzdorných materiálech. V průmyslu se tato chemická sloučenina používá k výrobě keramiky, která musí snášet vysoké teploty - obyčejný člověk vidí oxid hořečnatý obvykle když se podívá do elektrického ohřívače - keramické články, které oddělují dráty, jsou právě z tohoto materiálu.
Má však využití i ve sportu a potravinářství - právě bílý prášek, který si sportovci dávají na ruce, aby jim neklouzalo je MgO. V potravinářství se používá zejména jako regulátor kyselosti (E530). Jedná se ovšem o neškodné éčko, které nemá stanovenou ani maximální denní dávku a považuje se za zdroj hořčíku.


MGO keramika


Při výrobě keramiky z tohoto materiálu se mísí hrnčířský jíl, vodní sklo a právě oxid hořečnatý. Pokud bychom se chtěli vyjadřovat vědecky, řekli bychom, že vyrobíme směs křemičitanu hlinitého, křemičitanu sodného a oxidu hořečnatého. Při pokojové teplotě tato směs zůstává ještě dlouho tvárnou hmotou. Po zahřátí na 200 stupňů ztuhne. Je to také ekologičtější než vypalování keramiky z běžné hrnčířské hlíny. Ta potřebuje na výpal specializovaná kamna, která dokáže vyvinout teplotu do 1000 stupňů.


Tedy je keramika z MgO je tedy odolná vůči teplu a zimě. Je méně náchylná k mechanickému poškození a je tedy využitelná dlouhou dobu. Pokud potřebujete dekoraci pro ozvláštnění dvora či zahrady je výbornou volbou.