Řebříček obecný

Řebříček obecný

Známe ho z neposečených luk a zahrad - Řebříček. Tato obyčejně neobyčejná bylinka pomáhá na mnoho způsobů. Její sušené listy a květiny jsou zázrakem pro trávení, ženské problémy, ale například i při krvácení dásní. Tak si na procházku nezapomeňte vzít košík a nasbírat právě tuto léčivku.


Jak uklidit

Jak uklidit

Milé dámy,

uklízí Váš partner v domácnosti? Pomáhá vám? Pokud ne, možná to vůbec neumí dělat a neví co od něj očekáváte.


Milí pánové,

zkuste udělat partnerce radost a nenechávejte to jen na ni.


Není taška jako taška

Není taška jako taška

Ekologická témata jsou v dnešní době velmi významná a to nejen jejich teoretické propagování, ale také jejich prosazování v praktickém životě. Jednou z těchto témat je i používání plastových nebo bavlněných nákupních tašek. Před pár lety jsme poslouchali jen o textilních taškách. Poslední roky a studie však ukazují i jiný rozměr této problematiky.


Jednoduchý recept na muffiny

Jednoduchý recept na muffiny

Jednoduchý a vynikající koláček bez vážení, který zvládne udělat každý. Chcete-li zaměstnat i malé šéfkuchaře, není lepší možnost. Tato dobrota ke kávičce nebo kakau je hotova za půl hodiny, a je snadné si ji přizpůsobit svým představám.


Domácí prací prášek

Domácí prací prášek

Většina z nás se snaží žít alespoň trochu ekologicky a asi každý chce také něco ušetřit. Začíná to při třídění odpadu, pokračuje při využívání vlastních zahrádek nebo kupováním potravin z místních zdrojů a dalším krokem by mohlo být používání vlastního pracího prášku. Jeho výroba vůbec není složitá, je levná a ekologická, a skvěle nahradí prací prášky z obchodu.


Chladící pomocníci na cestách

Chladící pomocníci na cestách

Výlety, turistika, kempování. I takto se v létě tráví dny, vikendy či celé týdny. Zabalit si však oblíbenou pochoutku ke svačině může být problém, pokud nemáte správného pomocníka do ruky nebo do auta. Chladicí boxy a jiné nádoby, které udržují i několik hodin stálou teplotu nám mohou v horkých letních měsících hodně pomoci.


Jednoduchý recept na zavařované okurky

Jednoduchý recept na zavařované okurky

Skleníky a fóliovníky se zelenají – jsou plné okurek. Deset kilogramů okurek se čistí, myje, zavaří celý den, ale alespoň je to hotovo. Nebo se zavařují každé dva-tři dny tři láhve okurek z domácího skleníku. Tento jednoduchý recept se hodí i na jeden i druhý typ práce s okurkami.


Mojito

Mojito

Mojito je asi jeden z nejznámějších letních drinků. Je velmi oblíbený pro jeho jednoduchost a osvěžující chuť. Stačí čtyři základní ingredience a pár minut pro přípravu. Zajímavá je i jeho letní obměna s melounem a pro řidiče zase nealko verze.


Správné návyky při úklidu

Správné návyky při úklidu

Utřít prach, zamést, vysát, uložit toto, uložit támhle - málo lidí má činnosti, které společně nazýváme úklid rádo. V každém domě je však nutné je udělat. K tomu, aby se nám uklízelo snadněji není třeba mnoho, jen pár dobrých rad a trochu chtění.


Zahradní dekorace

Zahradní dekorace

Pokud potřebujete oživit šedé místo na zahradě je dobré použít zahradní dekoraci. I tady je ale dáno, méně je někdy více a proto je třeba dobře zvážit její velikost a funkci. Vynikajícím pomocníkem jsou dekorativní květináče nebo solární světla různých barev velikostí či designu.

Další