Jaké sklenice používáme na víno?

Jaké sklenice používáme na víno?

Červené, bílé, sekt? Které si vyberete na oslavě či návštěvě? A v jaké sklenici vám ho hostitel naservíruje? Nebo jste hostitel vy a rozhodujete se do kterého nalijete? Jsou různé sklenice na různá vína. Je to tak, protože správný tvar sklenice nám umí zdůraznit vůni, barvu a chuť nápoje. Vysoká stopka, za kterou se sklenice mají držet, pomáhá zabránit přenosu tepla z ruky do nápoje.


Nůžky na trávu

Nůžky na trávu

Chcete krásný trávník? Ne vždy na něj stačí zahradní sekačka. Do každé spáry se však dostanou nůžky na trávu – ruční nebo akumulátorové. Při úpravě okrajů, blízko chodníků, kamenů nebo zídek jsou neocenitelný pomocníci.


Nůžky Strend Pro Garden, akumulátorové na větve

Nůžky Strend Pro Garden, akumulátorové na větve

Stříhání stromů je v plném proudu. Dobré nůžky na větve se však hodí po celý rok. Mužské ruce zvládnou skoro každou větev, žena si však může pomoci akumulátorovými nůžkami. Produkt Nůžky Pro Garden, akumulátorové na větve je právě řešením pro slabý stisk nebo při hodně stříhání.


Kdy jít na proutí

Kdy jít na proutí

Košíkářství či pletení pomlázek na Velikonoce? Obojí se neobejde bez dobrých a dlouhých prutů. Kdy je správný čas na jejich stříhání, aby byly co nejpružnější a co nejlépe se s nimi pracovalo?


Ještě to stihneme – předjarní řez stromků

Ještě to stihneme – předjarní řez stromků

Řezání stromů je jedním z důležitých úkolů, které musí být provedeny v zahradě. Pokud chceme udržovat pěkný růst a bohatou úrodu, je nutné je každý rok snížit. Je to velký strašák pro mnoho pěstitelů. Tři jednoduché kroky nám však pomohou.


Popeleční středa

Popeleční středa

Končí masopust a popílkovou středou začíná pro křesťany období velkého půstu. Letos vyšlo její datum na 22. února 2023. Tak pokud tuto středu uvidíte lidi s tmavým flíčkem na čele, nebojte se nezapomněli se ráno umýt.


Šalvěj lékařská

Šalvěj lékařská

Šalvěj je bylinka, která má své uplatnění v každé kuchyni iv každé lékárničce. Najdeme ji v nejedno zahrádce s jejími fialovými květy a známou vůní listů zkrášlovat okolí. Je pomocníkem při bolestech kloubů, ale také při nachlazení.


Bylinkami proti stresu

Bylinkami proti stresu

Se stresem se v dnešní době setkáváme neustále. V práci, za volantem auta, ale často krát i doma. Krátkodobě ho umí naše tělo a psychika zpracovat a chceme-li mu pomoci, můžeme využít i tyto léčivé bylinky - heřmánek, levandule, meduňka. Tyto známé bylinky jsou velmi prospěšné pro lepší zvládání stresu.


Malí gurmáni

Malí gurmáni

Jíme i očima au dětí to platí stokrát více. Když nechtějí naše malá zlatíčka papat pomůže třeba i talíř a miska právě pro ně. Hledání zvířátka pod polévkou zaujme i zabaví při jídle. Nebo pomůže pěkná krabička na svačinu, kterou je třeba se pochlubit před spolužáky. Je mnoho možností, aby se zlepšila chuť k jídlu i těch největších výmyslníků.

Další