Aha rýmovník!

Aha rýmovník!

Blíží se nám období plného nosu, tak se podívejme na tuto nenáročnou rostlinky.


Užitečné rady v domácnosti

Užitečné rady v domácnosti

Pokud máme v domácnosti čtyřnohého miláčka a na každém oblíbeném kousku oblečení chloupky, pomocí laku na vlasy, který nastříkáme na papírovou utěrku je jednoduše odstraníme.

Usazením vodního kamene se zbavíme pomocí octa, případně kyseliny citrónové.

Pokud se náhodou naše děti vyšantili na stěně a ne na papíře, stopy po pastelkách víme ze stěny jednoduše umýt bílou zubní pastou.

Skladováním potravin v uzavíratelných dózách předejdeme návštěvě molů, v například mouce, cukru, rýži, ovesných vločkách či těstovinách.

Jakékoliv dřevěné nádobí očistíme ve vodě s octem.

Na skvrny od piva použijeme sůl a vodu.

Do skříně s oblečením, šatníku či spíže dáme sáčky s levandulí, bobkovým listem či česnekem proti molům.

Aviváž můžeme použít jako vhodnou alternativu při mytí oken, stačí půl decilitru rozpustit ve 2 litrech vody namísto okenních čističů, také můžeme použít aviváž při strhávání starých tapet.

Trouba se nejlépe čistí nahřátá.

Nikdy nemixujeme právě dovařené horké jídlo, vždy počkáme chvíli ať vystydne.

Pokud se nám nedaří umýt dno termosky, nasypeme do ní kypřící prášek do pečiva a zalijeme horkou vodou a pár minut necháme působit.


Krásné kvetoucí kytičky

Krásné kvetoucí kytičky

Pokud chceme mít balkónové muškáty krásně rozkvetlé, můžeme je občas pohnojit dešťovou vodou s přidáním rozpuštěného jódu. Hnojivo připravíme z 1 litru dešťové vody a 1 kapky jódu. Poléváme hnojivem jen jednou měsíčně a to tak, že lijeme na vnitřní stranu květináče maximální dávkou 50 mililitrů. Překročením doporučeného množství bychom mohli kořenům muškáty uškodit.

Pokud se nám dá, "pivoňky" jak je lidově nazýváme, zbytečně nepřesazujeme. Mají tendenci pak přestat kvést. Suché květiny je dobré a třeba odstranit z odkvetlých pivonií.

Jedním s nejlepším přírodním hnojivem pro růže jsou slupky z banánu. Obsahují dostatek draslíku a fosforu, ten podporuje jejich rozkvět a růst. Tak, jako u pivoňky, i růže budou kvést více a rychleji pokud je budeme zbavovat odkvetlých květů.


Chutný a dostatečně zralý meloun - jen poklepání nestačí

Chutný a dostatečně zralý meloun - jen poklepání nestačí

Meloun potřebuje dostatečně dlouho ležet na zemi, aby byl chutný a zralý. Na spodní straně, kterou meloun leží na zemi, zůstává světlá skvrna. Pokud je světlá skvrna slupky žluté barvy znamená to, že meloun zrál dostatečně dlouho a měl by být chuťově skvělý. Naopak, pokud má skvrna barvu do bílá, prozrazuje to nedostatečně dlouhé zrání a tím ani chuť melounu nebude 100-procentní.

Na první pohled, vidíme tvar a velikost melounu. Menší a kulaté melónky jsou výrazně sladší než větší oválné melouny, které jsou spíše vodnější.

I stopka umí prozradit mnoho. Suchá a tmavá stopka značí zralost a naopak zelená stopka melounu značí, nedostatečné zrání.


Základní ruční nářadí do zahrady

Základní ruční nářadí do zahrady

Každý, kdo vlastní dům, chatu s pozemkem či zahradou, ví, že udržovat exteriér je velmi náročné, ať už fyzicky, časově ale i finančně. Nezbytnými pomocníky v zahradě je právě nářadí, které nám ušetří spoustu času, energie a námahy. Pokud bychom si měli však kupovat a pořizovat všechny druhy nářadí, stálo by nás to nemalou částku a zabralo by nám to hodně místa. Právě proto Vám dáme pár tipů na to nejzákladnější nářadí, které využijete naplno.


Formy na pečení

Formy na pečení

Pečení je obvyklý způsob jak připravit vynikající a oku lahodící jídlo nebo dezert. Velmi důležitými pomocníky při vytváření bezchybných jídel a moučníků jsou různé formy, mísy a plechy na pečení. Na trhu máme velký výběr různých druhů, tvarů, materiálů, jako například silikon, kov s nepřilnavým povrchem či keramiku. Vybrat si tu nejvhodnější, která nám bude co nejvíce vyhovovat je fuška. Proto Vám poradíme, a vy si vyberete tu nejideálnější.

Silikonové formy na pečení - novinka, kterou si většina hospodyněk ihned zamilovalo. Silikon se snadno skladuje, je ohebný, nerozbitný a snadné hmotnost, čili se s ním velmi snadno manipuluje. Silikonových forem máme od výmyslu světa, na bábovku, muffiny či na pečení vánočních a velikonočních koláčků. Velmi jednoduše se jídlo oddělí od silikonové formy a následně se silikonová forma snadno umyje, udržuje. Při manipulaci je potřeba dávat si pozor na to, aby se silikon neroztrhl. Je třeba dodat, že silikon není závadný a škodlivý.

Formy s nepřilnavým povrchem - nepřilnavý povrch zamezí tomu aby jídlo se nepřipálilo, nejčastějším materiálem je teflon či PTFE povrch. Tento typ forem je velmi oblíbený a cenově dostupný. Při manipulaci třeba být opatrný aby se formy nepoškrábali. Ideální jsou zapékací mísy a formy například na těstoviny do trouby - Mňam!

Keramické formy - stará klasika, která neomrzí, keramika odolává vysokým teplotám a dobře drží teplo. Často se však stane, že při manipulaci se nám naše oblíbená forma na chléb rozbije. 


Jak se líhnou kuřátka v líhni

Jak se líhnou kuřátka v líhni

Milí chovatelé, v tomto článku se dozvíte pár užitečných rad tipů a triků, jak správně postupovat při líhnutí v líhni.


Rohožka před dveřmi - MUST HAVE

Rohožka před dveřmi - MUST HAVE

Před každými vchodovými dveřmi do domu, či bytu nesmí chybět rohožka na očištění nebo odložení špinavé obuvi. Rohožka před dveřmi o nás napoví hodně o naší kreativitě, či smyslu pro humor. Existují různé druhy rohoží, různé barvy či tvary, s uvítacím sloganem, či vtipem. Nemají jen praktický význam, ale i estetický a vědí ovlivnit vzhled a vzhled celé místnosti. Je samozřejmostí, že se o rohožku je potřeba i starat a pravidelně ji čistit a dezinfikovat. Pokud ještě nemáte svou rohožku, případně ta vaše už dosluhuje a nesplňuje co od ní očekáváte, je načase navštívit náš eshop a vybrat si tu správnou! Máme mnoho různých druhů a určitě najdete tu pravou pro Vás a Vaši domácnost.

https://www.ohromne.cz/rohozky


Bezpečnost a ochrana zdraví při práci

Bezpečnost a ochrana zdraví při práci

Při práci v dílně se setkáme s různými manulálnymi pracemi. Ať už jde o jednoduché práce nebo o náročnější, vždy je třeba si dávat pozor na svou bezpečnost a zdraví. Při práci třeba být ostražitý a ohleduplný, pokud je s námi ještě někdo další. Je velmi důležité a potřebné používat ochranné pomůcky a dodržovat pár jednoduchých pravidel. Ochrana našich rukou je velmi důležitá, měli bychom používat ochranné rukavice, rukavice čistit a po práci si vždy důkladně umýt ruce a ošetřit, hydratovat pokožku rukou případně krémem. Při práci s chemickými složkami je důležité použití správného typu rukavic. https://www.ohromne.cz/rukavice Snad nejdůležitějšími ochrannými pomůckami při práci jsou - ochrana zraku - brýle a ochrana hlavy - přilba. Při práci v prašném prostředí je vhodné použít i ochranu horních dýchacích cest - respirátory a roušky. Ve velmi hlučném prostředí je vhodné také chránit si sluch. Za každých okolností je vhodné barevné až reflexní oblečení, případně reflexní vesta, abychom byli co nejvíce viditelný a předešli různým zbytečným úrazům a neohrozily své zdraví nebo zdraví blízkých.


Oživení zahrady zahradními dekoracemi

Oživení zahrady zahradními dekoracemi

Konečně k nám zavítala jaře, vše se probouzí k životu a my plný nadšení už pochodujeme do svých zahrad. Po zimě je třeba udělat v zahradě pár nezbytných úkonů. Zbavit trávník Všech nečistot jako suchá tráva, listí, větvičky stromů. Na svých záhonech prokypříme půdu, vysadíme nové bylinky a květiny, zbavíme se těch starých a odumřelých. Prázdná místa v skalce zaplníme novými přírůstky, abychom se mohli těšit z nových keřů a květů různých veselých barev. Pokud však máme chuť a špetku kreativity, můžeme prázdná místa v skalce, případně vyplnit zahradními veselými dekoracemi ve tvaru trpaslíka, včelky, žáby nebo rôrnych postaviček. https://www.ohromne.cz/zahradni-dekorace