🚚 Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč

Heřmánek
Tato známá a velmi populární bylina, která má i protizánětlivé a močopudné účinky, umí pomoci se stresem. Vypořádá se is nespavostí a nočními můrami. Heřmánkový čaj pomůže tělu is dlouhodobějším stresem. Heřmánek (čaj) lze koupit již skoro v každém obchodě. Pokud byste chtěli mít vlastní, domácí, květy heřmánku se sbírají asi s 2 cm stopkou od května do září a suší se ve stínu při teplotě do 35 °C.
 
Levandule
Levandule obsahuje látku linalool, který bojuje proti stresu tím, že zklidňuje a utlumuje naši nervovou soustavu. Je vynikající v čajích a bylinných směsích, ale umí pomoci i svojí vůní. Sušené větvičky můžeme umístit v místnosti, používají se ik provonění oblečení ve skříních. Pro zlepšení spánku lze sušené květiny dát pod polštář. Můžete si ji vypěstovat v zahradě, ale lze využít i samosběr u zahrádkářů.
 
Meduňka lékařská
Pro dobrý spánek si večer uvařte šálek meduňkového čaju. Meduňka nejen že působí jen proti stresu a uklidňuje, ale také dokáže zlepšit paměť, působí proti křečím a stimuluje mozkovou činnost. Jen v tomto případě méně znamená více. Jak ukázaly odborně studie, příliš silný čaj místo uklidnění může vyvolat neklid. Nejlepší je začít po malých dávkách a podle potřeb je postupně zvyšovat.