Žádná položka
Řebříček obecný

Řebříček obecný

Známe ho z neposečených luk a zahrad - Řebříček. Tato obyčejně neobyčejná bylinka pomáhá na mnoho způsobů. Její sušené listy a květiny jsou zázrakem pro trávení, ženské problémy, ale například i při krvácení dásní. Tak si na procházku nezapomeňte vzít košík a nasbírat právě tuto léčivku.


Není taška jako taška

Není taška jako taška

Ekologická témata jsou v dnešní době velmi významná a to nejen jejich teoretické propagování, ale také jejich prosazování v praktickém životě. Jednou z těchto témat je i používání plastových nebo bavlněných nákupních tašek. Před pár lety jsme poslouchali jen o textilních taškách. Poslední roky a studie však ukazují i jiný rozměr této problematiky.


Jednoduchý recept na muffiny

Jednoduchý recept na muffiny

Jednoduchý a vynikající koláček bez vážení, který zvládne udělat každý. Chcete-li zaměstnat i malé šéfkuchaře, není lepší možnost. Tato dobrota ke kávičce nebo kakau je hotova za půl hodiny, a je snadné si ji přizpůsobit svým představám.


Domácí prací prášek

Domácí prací prášek

Většina z nás se snaží žít alespoň trochu ekologicky a asi každý chce také něco ušetřit. Začíná to při třídění odpadu, pokračuje při využívání vlastních zahrádek nebo kupováním potravin z místních zdrojů a dalším krokem by mohlo být používání vlastního pracího prášku. Jeho výroba vůbec není složitá, je levná a ekologická, a skvěle nahradí prací prášky z obchodu.


Jednoduchý recept na zavařované okurky

Jednoduchý recept na zavařované okurky

Skleníky a fóliovníky se zelenají – jsou plné okurek. Deset kilogramů okurek se čistí, myje, zavaří celý den, ale alespoň je to hotovo. Nebo se zavařují každé dva-tři dny tři láhve okurek z domácího skleníku. Tento jednoduchý recept se hodí i na jeden i druhý typ práce s okurkami.


Mojito

Mojito

Mojito je asi jeden z nejznámějších letních drinků. Je velmi oblíbený pro jeho jednoduchost a osvěžující chuť. Stačí čtyři základní ingredience a pár minut pro přípravu. Zajímavá je i jeho letní obměna s melounem a pro řidiče zase nealko verze.


Bez černý

Bez černý

Začátkem léta ji vidíme a cítíme na každém kroku. Bez černá kvete nádhernými bílými květy, které uvolňují nezaměnitelnou vůni, se používá jako okrasný keř, při vaření ale i jako léčivá bylinka.


Jahodová zmrzlina

Jahodová zmrzlina

Začínají dny plné tepla, slunce a zrání jahod. Sladké a zdraví prospěšné jahody jsou vynikající pochoutkou v koláči, v kompotě, s pudinkem nebo přímo na snědení. Nejlepší je z nich doma vyrobená zmrzlina.


Světový den Země

Světový den Země

22. dubna slavíme mezinárodní den Země. V tento den se snažíme pomoci naší planetě, aby byla krásná i pro další generace. Měli bychom se zamyslet, co všechno pro ni a tedy i pro nás, můžeme udělat.


Bešamelová omáčka

Bešamelová omáčka

Bešamelová omáčka, bešamel či béchamel je světoznámá bílá omáčka patřící nejen k francouzské kuchyni. Z páru ingrediencí, které má hospodyňka vždy v kuchyni, může dělat kouzla.

Další