🚚 Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč

Vážený zákazníci,

tým Ohromne.cz také myslí ekologicky a proto se snaží efektivně využívat zdroje, které má v dosahu. Spolupracujeme s velkoobchody v okolí, které jsou rádi, že nemusí platit za recyklaci kartonů, krabic a fólií. Veškerý obalový materiál, kterým Vám balíme zboží, aby přišel nepoškozené až k Vám domů je recyklovaný. Byl už jednou využit, ale přesto nemusí být vyhozen do popelnic. Takto se snažíme i snížit náklady a tedy i cenu, za kterou si u nás objednáváte zboží. Zabírá nám sice trochu více času získat a upravit tyto materiály, ale jsme rádi, že můžeme i my přispět ke zlepšení našeho životního prostředí

Tak tedy pojďme recyklovat:

Papír - co všechno se dá recyklovat: noviny, časopisy, sešity, listy, kancelářský papír, papírové sáčky, lepenka, krabice z tvrdého papíru, karton, obálky, letáky, katalogy, telefonní seznamy, plakáty, pohlednice, pořadače, balicí a krepový papír , papírový obal apod.

Ačkoliv sy papír recykluje dobře, v nezměněné podobě nelze recyklovat donekonečna. Postupně se vlákna celulózy při opakovaném recyklaci zkracují, i tak se papír recykluje 5-8-krát. Pro výrobu kvalitního papíru se využívá surovina s dlouhým vláknem a na výrobu toaletního papíru lze používat i surovina s kratším celulózovým vláknem. Papírový odpad, který již není možné znovu zpracovávat můžeme kompostovat.
Navzdory různým předsudkům, se právě z recyklovaného papíru vyrábějí nejkvalitnější výrobky v papírenském průmyslu. Vytříděný papír se dále dotřídit, následně se rozvlákňuje a dále zpracovává.

Při recyklaci papíru často pomáhají i obce a města, které často sbírají papír od lidí a na výměnu dostane občan hygienické kapesníky, kuchyňské utěrky nebo roli toaletního papíru.

Plast - což recyklujeme: PE (polyethylen) - LDPE a HDPE (light / high density PE - PE s nízkou / vysokou hustotou): čiré a barevné fólie, tašky, sáčky, vědra a lahvičky od kosmetických a čistících přípravků, kapsy od mléka, přepravky lahví; PET (polyethylentereftalát): láhve od nápojů, sirupů, rostlinných olejů; PP (polypropylen): obaly od sladkostí, kelímky od jogurtů a různé plastové nádobky a hračky, pohárky z automatů a jiné plastové nádobky; obaly kosmetických výrobků apod.

Plasty lze recyklovat omezeně, v přírodě jsou však plasty téměř nezničitelné - jsou lehké, odolné, pružné a odolávají vodě, slunci (i UV záření) a mechanickému poškození.

Plasty se ve zpracovatelských firmách třídí na dotrieďovacích linkách - vytřídí se z nich složky odpadu, které do tříděných plastů nepatří nebo jsou znečištěné. Od zpracovatele resp. způsobu zpracování záleží vytřídění na jednotlivé druhy. Vytříděné plasty se připravují na další zpracování - vyrábějí se z nich různé drtě, které se využívají při výrobě nových produktů. Roztavením se upravují jako druhotná surovina v podobě drtí či granulí pro konkrétní výrobek.

Tak mějme společně otevřené mysli a dále zkusme tyto materiály neházet rovnou do koše. Vždyť je třeba začít právě od sebe a nalézt využití i pro nevyužitelné věci nebo alespoň separovat odpad. Většina měst a obcí tuto službu již poskytuje. Dohlédněte, aby naše děti mohly běhat po zelených loukách a čľapkať se v čistých řekách.