Žádná položka
Pomocníci při sečení

Pomocníci při sečení

Za rána, za rosy trávička se seká - tak tomu bylo v minulosti při sečení s kosou. Tráva posečená na polích se sušila na seno pro dobytek. Dnes už většinou nepotřebujeme seno, ale trávu sekat potřebujeme. U domu si chceme udržet pěkný trávník, v zahradě zase pořádek a dost prostoru k odpočinku a volnočasové aktivity.


Pletivo na plot a doplňky

Pletivo na plot a doplňky

Pokud správně vybereme pletivo, ušetříme si spoustu času a dodatečných nákladů při jeho opravě a údržbě. Je třeba si předem promyslet jeho účel, jakou odolnost budeme vyžadovat, jak dlouho chceme, aby plot vydržel, ale iv jakých podmínkách bude plot a pletivo vystane.


Plot - jak si vybrat

Plot - jak si vybrat

Dřevěný, drátěný, kamenný, plastový nebo dokonce živý? Každý typ plotu má své výhody i nevýhody. Některé jsou náročné na postavení, některé na údržbu a některé jsou náročné pro peněženku, proto je dobré si rozmyslet, jaký je pro naši potřebu nejlepší.


Zahrada a Ne/Tkaná textilie

Zahrada a Ne/Tkaná textilie

Geotextilie se používají zejména ve stavebnictví a zahradnictví. Mají velkou škálu použití. Než na jaře vysadíme nové záhony květin a rostlin, popřemýšlejme, jestli by nebylo vhodné položit pod ně právě geotextilii. V tomto článku se podíváme na využití jak tkaných i netkaných geotextilií.


Minipařeniště

Minipařeniště

Rostliny s dlouhou vegetační dobou je třeba vysazovat dříve – vypěstovat si sazenice. Napomoci nám může minipareniště, hlavně pokud nemáme skleník a chceme rajčata a papriky pěstovat na balkoně, parapetu nebo volně v zahradě.


Jak vyrobit věnec na hrob?

Jak vyrobit věnec na hrob?

Je mnoho možností jak udělat kytici či věneček na hrob. Fantazii se meze nekladou. Velmi jednoduchý návod na věnec za málo peněz naleznete v tomto článku.


A zase to zamrzlé čelní sklo

A zase to zamrzlé čelní sklo

Zná to každý řidič. Ráno spěcháte do práce a stačí jeden pohled na auto a víte, že dnes včas asi nepřijdete.