🚚 Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč

Čištění krbu nebo kamen je důležitým úkolem, který nejenže zajišťuje bezpečný a efektivní chod ohřívače, ale také přidává do vašeho domu estetický prvek. V tomto článku se podíváme na kroky, které vám pomohou vyčistit krb nebo kamna a udržet je v optimálním stavu.

 1. Bezpečnost na prvním místě:
  Než se pustíte do čištění krbu nebo kamen, ujistěte se, že jsou zcela vychladlé. Bezpečnost je nejdůležitější, a proto se vyhněte čištění ještě horkých povrchů.
 2. Odstavte napájení:
  Před zahájením čištění krbu nebo kamen odpojte napájení, pokud jsou vybaveny elektrickým ventilátorem nebo jinými elektrickými komponenty. Zajistěte, abyste před čištěním odpojili elektrický zdroj.
 3. Odstranění popela:
  Pokud je krb plný popela, odstraňte jej lopatkou a vložte jej do nádoby na popel. Popel může sloužit také jako vynikající hnojivo pro zahradu, pokud neobsahuje žádné nečistoty nebo chemikálie.
 4. Očištění zbytečných zbytků dřeva:
  Máte-li dřevěný krb, odstraňte zbývající kusy dřeva nebo nepáleného dřeva. Dřevní zbytková hmota může omezit přívod vzduchu a ovlivnit efektivnost krbu.
 5. Čištění skla krbu:
  Pokud váš krb má skleněné dveře, očistěte sklo vhodným čističem na sklo nebo směsí octa a vody. Získáte tak čistý a jasný pohled na plameny.
 6. Čištění kamen:
  Kamna mohou být vyčištěna kartáčem nebo štětcem k odstranění popela a nečistot. Použijte čistič vhodný pro povrch kamen.
 7. Kontrola komínového potrubí:
  Pokud je krb připojen k komínu, zkontrolujte stav komínového potrubí. Pokud je potřeba, můžete si vyžádat pomoc profesionála ke kontrole a čištění komína.
 8. Pravidelná údržba:
  Abyste minimalizovali náročnost budoucího čištění, provádějte pravidelnou údržbu. To zahrnuje pravidelné odstranění popela a zbytků, čištění skla a kontrolu stavu kamen.
 9. Výměna těsnění a čištění ventilátoru (volitelné):
  Pokud má krb těsnění nebo je vybaven ventilátorem, zkontrolujte jejich stav. V případě potřeby je vyměňte nebo vyčistěte.

Čištění krbu nebo kamen není jen o estetice, ale také o bezpečnosti a efektivnosti. Dodržováním těchto kroků pravidelně udržíte váš ohřívač v optimálním stavu a zabezpečíte bezproblémový chod během chladných měsíců. Nezapomeňte přitom na bezpečnost a v případě potřeby vyhledejte profesionální pomoc.

Naši nabídku kamen a příslušenství pro jejich čištění naleznete zde.