Zahrada plná jablek (1. část)

Zahrada plná jablek (1. část)

Začíná se nám podzim a s ní i čas sklizně jablek. Kdy je ale ten nejlepší čas na sběr jablek na uskladnění a jak na to?


Aktivity s dětmi v létě

Aktivity s dětmi v létě

Pro mnohé rodiče je léto velmi náročné období. Pokud je již dítě školou povinné nebo na léto zavírají školku, každý rodič přemýšlí co dál. Zde máme páru inspirací.


Užitečné rady v domácnosti

Užitečné rady v domácnosti

Pokud máme v domácnosti čtyřnohého miláčka a na každém oblíbeném kousku oblečení chloupky, pomocí laku na vlasy, který nastříkáme na papírovou utěrku je jednoduše odstraníme.

Usazením vodního kamene se zbavíme pomocí octa, případně kyseliny citrónové.

Pokud se náhodou naše děti vyšantili na stěně a ne na papíře, stopy po pastelkách víme ze stěny jednoduše umýt bílou zubní pastou.

Skladováním potravin v uzavíratelných dózách předejdeme návštěvě molů, v například mouce, cukru, rýži, ovesných vločkách či těstovinách.

Jakékoliv dřevěné nádobí očistíme ve vodě s octem.

Na skvrny od piva použijeme sůl a vodu.

Do skříně s oblečením, šatníku či spíže dáme sáčky s levandulí, bobkovým listem či česnekem proti molům.

Aviváž můžeme použít jako vhodnou alternativu při mytí oken, stačí půl decilitru rozpustit ve 2 litrech vody namísto okenních čističů, také můžeme použít aviváž při strhávání starých tapet.

Trouba se nejlépe čistí nahřátá.

Nikdy nemixujeme právě dovařené horké jídlo, vždy počkáme chvíli ať vystydne.

Pokud se nám nedaří umýt dno termosky, nasypeme do ní kypřící prášek do pečiva a zalijeme horkou vodou a pár minut necháme působit.


Krásné kvetoucí kytičky

Krásné kvetoucí kytičky

Pokud chceme mít balkónové muškáty krásně rozkvetlé, můžeme je občas pohnojit dešťovou vodou s přidáním rozpuštěného jódu. Hnojivo připravíme z 1 litru dešťové vody a 1 kapky jódu. Poléváme hnojivem jen jednou měsíčně a to tak, že lijeme na vnitřní stranu květináče maximální dávkou 50 mililitrů. Překročením doporučeného množství bychom mohli kořenům muškáty uškodit.

Pokud se nám dá, "pivoňky" jak je lidově nazýváme, zbytečně nepřesazujeme. Mají tendenci pak přestat kvést. Suché květiny je dobré a třeba odstranit z odkvetlých pivonií.

Jedním s nejlepším přírodním hnojivem pro růže jsou slupky z banánu. Obsahují dostatek draslíku a fosforu, ten podporuje jejich rozkvět a růst. Tak, jako u pivoňky, i růže budou kvést více a rychleji pokud je budeme zbavovat odkvetlých květů.


Chutný a dostatečně zralý meloun - jen poklepání nestačí

Chutný a dostatečně zralý meloun - jen poklepání nestačí

Meloun potřebuje dostatečně dlouho ležet na zemi, aby byl chutný a zralý. Na spodní straně, kterou meloun leží na zemi, zůstává světlá skvrna. Pokud je světlá skvrna slupky žluté barvy znamená to, že meloun zrál dostatečně dlouho a měl by být chuťově skvělý. Naopak, pokud má skvrna barvu do bílá, prozrazuje to nedostatečně dlouhé zrání a tím ani chuť melounu nebude 100-procentní.

Na první pohled, vidíme tvar a velikost melounu. Menší a kulaté melónky jsou výrazně sladší než větší oválné melouny, které jsou spíše vodnější.

I stopka umí prozradit mnoho. Suchá a tmavá stopka značí zralost a naopak zelená stopka melounu značí, nedostatečné zrání.


Melounový drink

Melounový drink

Horké letní dny si můžeme zpříjemnit po upršeném a studeném jaru i těmto úžasným drinkem, který si můžeme vychutnat v kruhu svých přátel, ať už na terase nebo u bazénu. Recept je jednoduchý a nenáročný. Budeme potřebovat: 50 ml rozmixovaného melounu, 30 ml limetkové šťávy, 30 ml cukrového sirupu (přadné více / méně podle chuti), 10-15 lístků čerstvé máty a led.

Příprava: Lístky máty omyjeme a rozdrtíme, přidá cukrový sirup, který se připravuje v poměru 1: 1 (1 šálek krystalového cukru a 1 šálek vody), povaříme v menším hrnci cca 6 minut, odstavíme a necháme vychladnout. Vše spolu následně dáme do šejkru a pořádně protřepeme. Pohár ozdobíme kouskem máty a melounu a podáváme s ledem.


Co platí v boji proti plzáků

Co platí v boji proti plzáků

Nevíte si poradit se plzáků v zahradě? Je známo, že plzáků nesnášejí vůni například takového kopru, petržele, pažitky, cibule, česneku či květů levandule, rozmarýnu, tymiánu, šalvěje, kosatce či pivoňky. Je potřeba jen správně rozmístit a vysadit tyto rostliny a spojíme tím příjemné s užitečným. Zkrášlíme si zahradu a zároveň zaplašíme těchto nevítaných návštěvníků. Co se týče šneků, pravdou je, že rovněž poškozují rostliny a plodiny v zahradě, avšak ve značně nižší a méně škodlivé míře než plzáků, neboť požírají vajíčka plzáků, tím nám pomáhají v boji proti plzáků a usnadňují nám to.


Základní ruční nářadí do zahrady

Základní ruční nářadí do zahrady

Každý, kdo vlastní dům, chatu s pozemkem či zahradou, ví, že udržovat exteriér je velmi náročné, ať už fyzicky, časově ale i finančně. Nezbytnými pomocníky v zahradě je právě nářadí, které nám ušetří spoustu času, energie a námahy. Pokud bychom si měli však kupovat a pořizovat všechny druhy nářadí, stálo by nás to nemalou částku a zabralo by nám to hodně místa. Právě proto Vám dáme pár tipů na to nejzákladnější nářadí, které využijete naplno.


Bazén, naše vlastní koupaliště

Bazén, naše vlastní koupaliště

Pandemie nejen u nás ale iv celém světě nám brání užívat si příjemné chvíle u vody. Udělejte si radost a přemístěte moře čí koupaliště k Vám domů. Je vlastně velmi jednoduché, stačí si dát na zahradu bazén. Teplé sluníčko v létě vyhraje nejen vodu v bazénu ale i nás dobije energií.


Formy na pečení

Formy na pečení

Pečení je obvyklý způsob jak připravit vynikající a oku lahodící jídlo nebo dezert. Velmi důležitými pomocníky při vytváření bezchybných jídel a moučníků jsou různé formy, mísy a plechy na pečení. Na trhu máme velký výběr různých druhů, tvarů, materiálů, jako například silikon, kov s nepřilnavým povrchem či keramiku. Vybrat si tu nejvhodnější, která nám bude co nejvíce vyhovovat je fuška. Proto Vám poradíme, a vy si vyberete tu nejideálnější.

Silikonové formy na pečení - novinka, kterou si většina hospodyněk ihned zamilovalo. Silikon se snadno skladuje, je ohebný, nerozbitný a snadné hmotnost, čili se s ním velmi snadno manipuluje. Silikonových forem máme od výmyslu světa, na bábovku, muffiny či na pečení vánočních a velikonočních koláčků. Velmi jednoduše se jídlo oddělí od silikonové formy a následně se silikonová forma snadno umyje, udržuje. Při manipulaci je potřeba dávat si pozor na to, aby se silikon neroztrhl. Je třeba dodat, že silikon není závadný a škodlivý.

Formy s nepřilnavým povrchem - nepřilnavý povrch zamezí tomu aby jídlo se nepřipálilo, nejčastějším materiálem je teflon či PTFE povrch. Tento typ forem je velmi oblíbený a cenově dostupný. Při manipulaci třeba být opatrný aby se formy nepoškrábali. Ideální jsou zapékací mísy a formy například na těstoviny do trouby - Mňam!

Keramické formy - stará klasika, která neomrzí, keramika odolává vysokým teplotám a dobře drží teplo. Často se však stane, že při manipulaci se nám naše oblíbená forma na chléb rozbije. 


Jak se líhnou kuřátka v líhni

Jak se líhnou kuřátka v líhni

Milí chovatelé, v tomto článku se dozvíte pár užitečných rad tipů a triků, jak správně postupovat při líhnutí v líhni.


Rohožka před dveřmi - MUST HAVE

Rohožka před dveřmi - MUST HAVE

Před každými vchodovými dveřmi do domu, či bytu nesmí chybět rohožka na očištění nebo odložení špinavé obuvi. Rohožka před dveřmi o nás napoví hodně o naší kreativitě, či smyslu pro humor. Existují různé druhy rohoží, různé barvy či tvary, s uvítacím sloganem, či vtipem. Nemají jen praktický význam, ale i estetický a vědí ovlivnit vzhled a vzhled celé místnosti. Je samozřejmostí, že se o rohožku je potřeba i starat a pravidelně ji čistit a dezinfikovat. Pokud ještě nemáte svou rohožku, případně ta vaše už dosluhuje a nesplňuje co od ní očekáváte, je načase navštívit náš eshop a vybrat si tu správnou! Máme mnoho různých druhů a určitě najdete tu pravou pro Vás a Vaši domácnost.

https://www.ohromne.cz/rohozky


Bezpečnost a ochrana zdraví při práci

Bezpečnost a ochrana zdraví při práci

Při práci v dílně se setkáme s různými manulálnymi pracemi. Ať už jde o jednoduché práce nebo o náročnější, vždy je třeba si dávat pozor na svou bezpečnost a zdraví. Při práci třeba být ostražitý a ohleduplný, pokud je s námi ještě někdo další. Je velmi důležité a potřebné používat ochranné pomůcky a dodržovat pár jednoduchých pravidel. Ochrana našich rukou je velmi důležitá, měli bychom používat ochranné rukavice, rukavice čistit a po práci si vždy důkladně umýt ruce a ošetřit, hydratovat pokožku rukou případně krémem. Při práci s chemickými složkami je důležité použití správného typu rukavic. https://www.ohromne.cz/rukavice Snad nejdůležitějšími ochrannými pomůckami při práci jsou - ochrana zraku - brýle a ochrana hlavy - přilba. Při práci v prašném prostředí je vhodné použít i ochranu horních dýchacích cest - respirátory a roušky. Ve velmi hlučném prostředí je vhodné také chránit si sluch. Za každých okolností je vhodné barevné až reflexní oblečení, případně reflexní vesta, abychom byli co nejvíce viditelný a předešli různým zbytečným úrazům a neohrozily své zdraví nebo zdraví blízkých.


Oživení zahrady zahradními dekoracemi

Oživení zahrady zahradními dekoracemi

Konečně k nám zavítala jaře, vše se probouzí k životu a my plný nadšení už pochodujeme do svých zahrad. Po zimě je třeba udělat v zahradě pár nezbytných úkonů. Zbavit trávník Všech nečistot jako suchá tráva, listí, větvičky stromů. Na svých záhonech prokypříme půdu, vysadíme nové bylinky a květiny, zbavíme se těch starých a odumřelých. Prázdná místa v skalce zaplníme novými přírůstky, abychom se mohli těšit z nových keřů a květů různých veselých barev. Pokud však máme chuť a špetku kreativity, můžeme prázdná místa v skalce, případně vyplnit zahradními veselými dekoracemi ve tvaru trpaslíka, včelky, žáby nebo rôrnych postaviček. https://www.ohromne.cz/zahradni-dekorace


Bezpečnost dětí v domácnosti

Bezpečnost dětí v domácnosti

Děti jsou od malička velmi hravé a zejména zvědavé. Při rychlém chodu v domácnosti, někdy není možné uhlídat co právě v dané chvíli dělají a vymýšlejí. Někdy stačí jen nepatrná chvíle, sekunda a vše může být jinak. Proto Vám poskytneme pár užitečných rad a tipů jak udržet svou domácnost bezpečnější pro naše nejmenší.


Údržba kola po zimě

Údržba kola po zimě

S přicházejícím pěkným počasím, přichází i stále větší zájem o pobyt venku na čerstvém vzduchu a sluníčku. Čas venku si zpříjemňujeme pohybem, ať už procházkami na pěšky nebo využijeme kolo, koloběžku nebo in-line brusle. Kolo se dostává stále více do popředí. Pokud však chceme aby nám vydržel co nejdéle v top stavu, je třeba abychom se o kolo i pravidelně starali a servisovali ho. Nikdo z nás nechce aby ho kolo zradilo v té najneočakávanejšej chvíli. V naší nabídce máme různé zboží, který se vždy hodí. Například oleje a lepidla na opravu kol na kolo. V nabídce máme i další příslušenství, které nevyhnutelně patří k jízdě na kole, a to jsou světla, odrazky případně různé zámky, či reflexní prvky. Z pohodlí svého domova si můžete cokoliv objednat ZDE a my Vám to bezpečně doručíme.


Stroganov

Toto výborné jídlo pochází z Ruska a je dílem kuchaře, který vařil v paláci ruské rodiny Stroganov. Po roce 1861 se recept rozšířil za hranice Ruska, zejména do Francie, kde ho začali připravovat i s různými obměnami.


Čokoládové košíčky plněné slaným karamelem

Čokoládové košíčky plněné slaným karamelem

Pokud jste milovník nebo milovnice čokolády, vyzkoušejte spolu s námi úžasné košíčky naplněné lahodným slaným karamelem.
Čokoláda a slaný karamel se výborně doplňují a ve Vašich ústech vytvoří dokonalou souhru chutí.


Jarní úklid v plném proudu

Jarní úklid v plném proudu

Po zimě plné zimních radovánek, oddechu ale častokrát i nekonečného lenošení, přichází jaro plná nového života, elánu ale i s hromadou nových povinností jako je jarní úklid, ať už v domácnosti nebo venku ve své zahradě. Bohužel, situace je taková, jaká je, obchody jsou povětšinou zavřené a mnozí z nás nemají možnost, nebo jim strach o své zdraví a zdraví svých blízkých nedovolí jít si nakoupit potřebné nářadí a prostředky na zvelebení své domácnosti nebo zahrady. U nás se nemusíte ničeho obávat. V pohodlí svého domova si objednáte cokoli potřebné, máme široký sortiment produktů do domácnosti (metly, mopy, prachovky, utěrky, vědra, květináče ...) a zahrady (zahradní ruční nářadí, kolečka, zavlažovací produkty, zahradní dekorace, ...) za velmi výhodné a přijatelné ceny. Bezpečně Vám Vaše zboží bude doručeno až k Vám domů, bez žádných starostí a tak Hurá do práce!

https://www.ohromne.cz/zahrada

https://www.ohromne.cz/domacnost


RECEPT Rychlé a chutné hrnkové muffiny

RECEPT Rychlé a chutné hrnkové muffiny

Každý z nás to už zažil. Nečekanou návštěvu. Přesně pro takové případy jsou výborné rychlé a chutné dobrůtky, které máme hotové během chvíle, a ani po nás nezůstane nepořádek v kuchyni a spousta kuchyňského náčiní. Hrníčková recepty jsou v domácnostech velmi oblíbené. Při tomto receptu se ani nemusíte obávat, že budete muset navštívit supermarket, protože suroviny, které použijeme jsou většinou vždy součástí naší chladničky či komory.


A zase to zamrzlé čelní sklo

A zase to zamrzlé čelní sklo

Zná to každý řidič. Ráno spěcháte do práce a stačí jeden pohled na auto a víte, že dnes včas asi nepřijdete.


Dejme brokolici zelenou

Dejme brokolici zelenou

Snem každého z nás je prožít plnohodnotný život ve zdraví a štěstí v kruhu svých blízkych. Bohužel, stres,
nedostatek pohybu a nevhodná strava se negativně odrážejí na našem zdraví a přejí různým civilizačním onemocněním.
Přestože některé z nich jsou geneticky podmíněné, velkou část dokáže člověk stále ovlivnit právě zdravým životním stylem.
Řekněme si upřímně, každý si rád zamlsá! Ale co tak zkusit zařadit 2-3x týdně do svého jídelníčku vitamínovou bombu
brokolici.


Jak poznat kvalitní kuchyňské nože

Jak poznat kvalitní kuchyňské nože

Snad v každé domácnosti se najde nesourodá sbírka jednotlivých nožů, které jsme postupem času dokupovali nebo získali. Jeden je od maminky, další rychle koupíme v obchodě s doplňky do bytů a tak dále. Ale základem každé dobré kuchyňské výbavy by měly být kvalitní kuchyňské nože, tak se pojďme důkladně podívat jak je správně vybrat.


Mluvte to dětem často

Mluvte to dětem často

Málokterý roddič si to uvědomuje, ale existuje pár jednoduchých a zároveň silných vět, které dokáží ormovať a zcela změnit vztah dítěte k světu. Čím častěji je budete mluvit, tím lépe. Psychologové doporučují rodičům používat v komunikaci s dětmi následující věty.


Jak zvládnout celiakii

Jak zvládnout celiakii

Celiakie je střevní choroba. V jejím důsledku v tenkém střevě pod vlivem lepku zanikají klky. Lepek se nachází například v pšenici, žitu a ječmeni. Mouky, které se z nich vyrábějí, se nazývají tradiční mouky. Lepek obsahují produkty připravené z tradičních muk. Lidé, kteří lepek netolerují, by měly využívat alternativy k tradičním mukám.


Rodičovské desatero

Rodičovské desatero

Snad každý rodič touží vychovat z svých dětí mentálně silné osobnosti, které si budou umět poradit s nástrahai reálného světa. To si ze strany rodičů vyžaduje velkou dávku úsilí. Zaneprázdněnost či touha po dokonalosti však často ušlechtilé výchovné cíle pomalu ale jistě nahlodávají. Co jako rodiče přestat dělat, pokud chcete rozvíjet potenciál svých ratolestí?


Hortenzie

Hortenzie

Hortenzie jsou oblíbené díky svým velkým, a během celého léta krásně kvetoucími květinami. Výborně se jim daří iv květníku na terasách či balkonech.


Zázračné ořechy

Zázračné ořechy

Přiblížíme si jako ořechy ovlivňují lidský organismus a na závěr potěšíme Vaše bříška chutným receptíkem :)


Po dobrém obědě si zasloužíte vynikající dezert

Po dobrém obědě si zasloužíte vynikající dezert

Jak potěšit mlsné jazýčky svých přátel? No jednoznačně skvělým koláčkům, zákuskem nebo nepečený dezertem! Taková sladká pamlsek umí udělat z Vašeho slavnostního oběda či dětského oslavy nezapomenutelný zažít a vykouzlit úsměv a spokojenost u hostů.


Jak vybrat pánev

Jak vybrat pánev

Otázka: '' Jakou pánev si vybrat? '' Je velmi složitá. Někdy je problém iv tom, že je velký výběr pánví a my si neumíme vybrat tu správnou. Rozhodli jsme se Vám přinést pár informací, které by se Vá mohly hodit a usnadnit Vám výběr té DOKONALÉ pánve.


Jak vyrobit dřevěné krmítko

Jak vyrobit dřevěné krmítko

Máte slabost pro dřevo? Chcete pomoct ptákům? Potom vám padne do oka dřevěné krmítko. Žádný strach, nemusíte se zařazovat mezi zkušené truhláře, abyste si ho zvládli vyrobit. Není to nic složitého. Zde je návod.


Osvěžující domácí malinová limonáda

Osvěžující domácí malinová limonáda

Límce z lesního ovoce je ověřená klasika, která chutná snad každému. Příjemně kyselá chuť je osvěžující. Pojďme si říci, jak tuto skvělou malinovou limonádu připravíš


Jak správně skladovat dřevo

Jak správně skladovat dřevo

Palivové dřevo nestačí pouze naštípat, na pálení musí být i dostatečně suché. Mokré dřevo není ideální na topení, sice mnozí z nás s ním topí ale není to moc dobré hlavně kvůli tomu, že oheň bude slabý a kouř bude zanášet topné těleso i komín. V konečném důsledku je možné, že i předěláme na takovém dreve.Čo tedy dělat, aby bylo dřevo opravdu suché? Základní pravidla jsou jednoduché.


Domáca rýchla pizza

Domáca rýchla pizza

Recept pro milovníky domácí pizzy z tenkého těsta. Pizza je rychlá a chutná. Výhodou je, že nemusíme čekat, až těsto vykyne, můžeme s ním hned pracovat.


Recept na domácí máslo

Recept na domácí máslo

Připravit si máslo doma není žádná věda. Budete na to potřebovat pouze jednu surovinu a pár minut svého času.


Topení dřevem?

Topení dřevem?

Vyplatí se ještě v této době vytápět dům nebo byt dřevem? Není to neekologické? Nebo nemoderní?

Pokud se lépe na tuto problematiku podíváme, možná budete příjemně prekvapení.Vykurovanie dřevem se opět dostává do popředí. Dá se při něm výrazně ušetřit, je to jeden z nejekologičtějších zdrojů tepla, má pozitivní zdravotní účinky a navíc většina lidí se cítí při pohledu na oheň velmi příjemně.


Rady jak připravit auto na zimu!

Rady jak připravit auto na zimu!

Než se vydáte se svým autem brázdit zasněžené cesty, je dobré udělat alespoň pár jednoduchých příprav, které Vám určitě v tomto počasí budou k užitku.


Recept na domácí pampeliškový med

Recept na domácí pampeliškový med

Udělejte si procházku se svou rodinou a nasbírejte zázračnou pampelišku. Dopřejete si nejen pohyb, můžete si uvařit i úžasný pampeliškový med, který má skvělé účinky pro naše zdraví.


RECEPT: Kávová zrna

RECEPT: Kávová zrna

Výhodou této pochoutky je, že se nemusí péct, takže to zvládnete opravdu za poměrně krátký čas. Pokud máte rádi kávu, tyto kávové zrnka budete milovat.


Dýně královna podzimu

Dýně královna podzimu

Mezi typické symboly podzim kromě takových kaštanů, barevného listí, pouštění kaštanů patří jednoznačně i dýně. Existuje několik druhů dýní mezi nejznámější a nejoblíbenější patří jednoznačně hokaido, která se dá jednoduše pěstovat i zpracovat a díky příznivým učinkom na zdraví se stala i součástí zdravého životního stylu.


RECEPT fit banánový chlebíček

RECEPT fit banánový chlebíček

INGREDIENCE

100g ovesných vloček
100g špaldové mouky
140g řeckého jogurtu
3 zralé banány
2 vejce
1 odměrka proteinu
100 ml vody
20g kokosu
1 PL medu
1 lžičku prášku do pečiva
1 lžičku skořice


Sušení ovoce

Sušení ovoce

Sušení ovoce patří určitě k nejlepším způsobem jak spracovaťovocie a uchovat v něm vitamíny a vlákninu. Řekneme si jak správně usušit ovoce aby bylo chutné a dlouho vydrželo.


Vytápění s rozumem .....

Vytápění s rozumem .....

Přinášíme Vám tři řady jak zabránit častým chybám při zimním vytápění našich příbytků. Správným vytápěním se dá nejen hodně ušetřit ale co je důležitější, správné vytápění je šetrnější k vašemu zdraví.


Poctivé škvarkové pagáče

Poctivé škvarkové pagáče

INGREDIENCE:

600g polohrubé mouky
400g mletých škvarků
1 ČL soli
špetka pepře
2 lžíce oleje
2 vejce
vajíčko na potření
kmín na posypání

Na kvásek:

3dcl mléka
1 kostka čerstvého droždí
1 lžičku cukru
špetka soli


Čištění komína

Čištění komína

Rádi bychom Vám přinesli pár rad a typů jak správně pečovat o svůj komín.


Potravinová fólie

Potravinová fólie

Určitě se každý z nás dostal v kuchyni do situace, kdy potřeboval něco přikrýt, případně zabalit a uložit do chladničky na druhý den. Co tak použivat skvělou průhlednou fólii s praktickým řezačem?


Proč je mák zdraví prospěšný

Proč je mák zdraví prospěšný

Mak nedmysliteľne patří k surovinám, které využívají v kuchyni častěji zejména při pečení. Buchty, záviny nebo škubánky to jsou oblibené jednoho připraveny z této suroviny. Mak konzumovali již staří Egypťané před 3000 lety, a léčivé účinky máku byly známy již Číňanům, Arabům, Řekům i Indům. Mák setý se slávu zejména díky obsahu opia, málokdo však zná jeho tělu blahodárné účinky.


HOME OFFICE kancelář v pohodlí Vašeho domova

HOME OFFICE kancelář v pohodlí Vašeho domova

V momentální situaci určitě hodně z Vás rozmášľa nad zřízením si kanceláře doma abychom se nemuseli vystavovat zbytečnému riziku. Větší firmy také přecházejí na homeoffice, který je v posledním době velmi populární.


Krtci v zahradě

Krtci v zahradě

Každý se už s tím setkal, když se šel podívat na svou zahrádku a najednou plno krtinců, tento pohled mnohých z nás zabolí. Proto Vám přinášíme pár rad jak se zbavit krtků, na druhé straně si řekneme co prospěšné dělají krtci pro naši zahrádku.


RECEPT vaječný punč

RECEPT vaječný punč

INGREDIENCE

1/4 litru rumu

1/4 litru vody

8 vajec

3 polévkové lžíce cukru

mletý zázvor

mletý hřebíček

citronová kůrka

šlehačka


FIT ořechový koláč

FIT ořechový koláč

INGREDIENCE:

1 hrnek (250 ml) vlašských ořechů

3 polévkové lžíce medu

3 vejce


Jak si vyrobit domácí šampon

Jak si vyrobit domácí šampon

Určitě se vám stalo, že jste se šli osprchovat a najednou jste zjistili, že šampon je prázdný. Ano, je to problém a hlavně tehdy, když už všechny obchody mají zavřeno. My máme pro Vás jednoduchý návod jak si doma vyrobit šampon za pomoci dostupných surovin.


Pobyt v přírodě v chladném počasí

Pobyt v přírodě v chladném počasí

Dáme Vám pár užitečných rad, které Vám usnadní pobyt v přírodě v chladném počasí. Na co si dávat pozor a čemu se vyhnout, co si obléci i takový rady máme pro Vás.


RECEPT nepravé kaštnové pyré

Ingredience:

200g bílé fazole

250g másla nebo tuku na pečení

150g moučkového cukru

1 polévkovou lžíci kakaa

rum na dochucení


Kutil a jeho 7 základních nástrojů

Kutil a jeho 7 základních nástrojů

Covid - 19, karanténa, zavřené obchody - situace, nejen v České republice, nás nutí zamyslet se nad naší soběstačností a schopností přežít i bez významné pomoci jiných. Je to nejen o naší zemi ale io našich domovech a domácnostech.


Sporák DOMINANT 70 skutečný elegán

Sporák DOMINANT 70 skutečný elegán

Sporák Dominant 70 značky Alfa-Plam s dlouholetou tradicí výroby sporáků a kamen je jistotou správného výběru a dlouhé životnosti. Získá si Vás jednoduchostí obsluhy a designem hodící se i do moderně vybavených prostor.


Září - příprava zahrady na podzim a zimu

Září - příprava zahrady na podzim a zimu

Příchodem září se ohlašuje i konec sezóny. Zahrádkáři proto zpracovávají úrodu a pomalu chystají zahrady na zimu. Září přináší poslední teplé dny i astronomickou podzim.


RECEPT na lepší imunitu

Kvašené zelí v soudku - vitamínová bomba ze soudku.

Na 50 kg zelí potřebujeme:

  • 1,5 kg cibule
  • 800 g soli
  • 10 bobkových listů
  • malou hrst kmínu
  • několik jablek


Čištění kotle na tuhá paliva

Čištění kotle na tuhá paliva

Stále více domácností na vytápění používá kotle na tuhá paliva. V kotlích se spaluje nejen uhlí, ale čím dál častěji i dřevo a dřevěné brikety. Proto je důležité znát také způsob, jak ho správně vyčistit od sazí a dehtu a jaké pomůcky přitom používat. Pro různé typy kotlů se samozřejmě může postup čištění mírně lišit.


Malý prvňáček a jeho dětský pokoj

Malý prvňáček a jeho dětský pokoj

Máte i vy doma dítě, které jde v září poprvé do školy? Děti prožívají sladké prázdninové období, nemyslí na školu, no pomaličku, ale jistě třeba začít přemýšlet nad tím, jak správně zařídit pokoj pro vašeho prvňáčka.


Léto ve sklenici

Udělejte si letní exotiku doma pomocí letních koktejlů. Horké slunečné dny jsou již v plném proudu a k letnímu posezení neodmyslitelně patří i limonády a koktejly. Osvěžující drinky jsou zaručeným způsobem, jak zaujmout na párty nebo během letních horkých dní. Když vám někdo řekne "léto", co se vám spojuje s tímto slovem? Dlouhé, horké dny, voda, párty, přátelé, dovolené a samozřejmě svěží koktejly, kterými si hasíte žízeň.


Grilování - umění v potěšeni

Grilování - umění v potěšeni

První grilování je úzce spjato s objevem ohně. Určitě tomu chtěla náhoda dopomoci, když některému našemu předkovi, vypadl kousek masíčka na od ohně rozpálený kámen nebo na žhavé uhlíky. Víme si představit to překvapení, když se začala šířit kolem lákavá vůně pečeného masa ?!