🚚 Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč

1. Šetřete na toaletě

Staré splachovací záchody spustí do kanalizace celý obsah nádržky, ačkoli ne vždy to (obsah mísy) situace vyžaduje. V praxi se jedná o desítky až stovky litrů denně, které odtékají zbytečně z každé domácnosti.

Moderní splachovací systémy zvládají splachovat v krocích malé a velké dávky vody a ty nejmodernější mají dokonce start-stop systém. Takže dávkují vodu opravdu jen v době, kdy mačkáte tlačítko.


2. Namísto vany sprcha

Když se osprchujete utratíte zhruba 40 litrů vody naopak když se budete koupat ve vaně utratíte něco přes 100 litrů což je zhruba jeden a půl krát více.

3. Spořiče vody

Pokud vaše kuchyňská baterie nemá od výroby zabudovaný spořič, dokupte ho u nás, máme opravdu širokou nabídku. Rovněž se vyplatí investovat do moderní sprchové baterie, která přidá do vody vzduch a tím ušetří vzácnou tekutinu.

A nezapomeňte, že pokud šetříte teplou vodu, šetříte i energii, která se minula na její ohřátí!

4. Myčka před rukama

Ručním mytím utratíte 40 litrů vody, dobrá myčka však totéž zvládne s deseti litry, případně ještě menším množstvím. Pokud máte starší myčku, možná se vyplatí přepočítat si, zda by nová neušetřila více. Totéž platí i pro pračky. Nové modely mají podstatně nižší spotřebu vody i energie.

5. Dbejte na to aby Vám nekvapkalo z kohoutku

Z kapajícího kohoutku může denně odtéci i 160 litrů vody. To jsou dvě třetiny obyčejného sudu. A prenásobte to počtem kohoutků a počtem dní v roce. Skutečně, zde se vyplatí být pozorný a vyměnit kapající baterii.

6. Dešťová voda je skvělý pomocník

Pokud bydlíte v rodinném domě, je velká pravděpodobnost, že si můžete vybudovat vlastní studnu. Není to sice jednoduché, ale budete mít vodu skoro zdarma. Dalším skvělým způsobem šetření je zachycování dešťové vody, kterou následně můžete použít na zalévání.