🚚 Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč

Sklo SIMAX řadíme do skupiny čirých "tvrdých" boritokřemičitých skel, vynikajících vysokou teplotní a chemickou odolností a nízkou teplotní roztažností.

Vyrábí se z něj široké spektrum výrobků technického a laboratorního skla, průmyslových aparatur a domácího varného skla. Pro své vlastnosti se používá tam, kde jsou kladeny nejvyšší nároky z hlediska teplotní a chemické odolnosti. Výrobky z tohoto jsou hladké a neporézní, dokonale průhledné a odolné až do 300°C bez náhlé změny teploty.

Sklo SIMAX je velmi šetrné k životnímu prostředí a je z ekologického pohledu naprosto nezávadné.

Návod k použití

Varné nádobí SIMAX Vám bude sloužit nejen pro přípravu jídel, ale také jeho následné uchovávání v chladničce či mrazničce, ohřátí či servírování. Průhlednost skla Vám umožní sledovat proces vaření, v chladničce a mrazničce pak snadnou identifikaci uskladněných potravin. Sklo je vysoce hygienické a zaručuje zdravotně nezávadnou přípravu pokrmů. Obal i sklo jsou vyrobeny z recyklovatelných, ekologicky nezávadných materiálů.

Před prvním použitím omyjte. Při používání dodržujte zásadu pozvolného ohřívání i ochlazování. Nepokládejte nádobí, právě vyjmuté z chladu, na horkou plotýnku. Varné nádobí lze mýt v automatických myčkách běžnými mycími prostředky. Nepoužívejte prostředky s hrubými částicemi (písek na nádobí nebo drátěnku), které povrch skla poškrábou. Výrobky, se kterými je dodáváno těsnící plastové víko, jsou po uzavření vhodné ke skladování potravin v chladničce nebo mrazničce. Plastové víko před vařením nebo ohříváním v mikrovlnné troubě odstraňte s výjimkou typu, který je přímo do mikrovlnné trouby určen. Nezmrazujte polévky, omáčky, nápoje a jiné tekutiny. Horké nádobí držte mimo dosah dětí.

  • Pekáče a zapékací misky - silnostěnné výrobky
    Pekáče a mísy SIMAX jsou určeny pro přípravu jídla ve všech druzích trubek včetně mikrovlnných a horkovzdušných. Při pečení nepřilévejte studenou tekutinu. Výrobky nejsou určeny k vaření na plotýnce (včetně sklokeramické).
  • Konvice, sklenice, hrnce - tenkostěnné výrobky
    Výrobky lze použít na elektrických, plynových a sklokeramických plotýnkách, pokud plotýnka a dno nádoby mají přibližně stejnou velikost. Na plynovém hořáku používejte rozptylovač plamene.

Naši nabídku výrobků SIMAX naleznete zde.