🚚 Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč

Kouzelná mřížka

Nemusíte mít kouzelné schopnosti jako Harry Potter abyste dokázali o 33% snížit spotřebu dřeva či uhlí při topení v sporáků, krbových kamnech nebo krbech. Stačí si koupit Kouzelnou mřížku.

Co je Kouzelná mřížka 

Kouzelná mřížka je vyrobena ze speciálních materiálů používaných iv raketovém průmyslu. Jde o nerezovou ocel se žáruvzdorným legováním, která je speciálně odlévaná.
Účinnějšímu hoření dochází díky vláknům mřížky, které vytvářejí vysoce propustnou síť, díky níž přichází k lepšímu rozložení vzduchu proudícímu k palivu. Palivo dokonale prohoří, neboť přes mřížku nemůže přepadávat a do popelníku padá už pouze jen popel bez uhlíků.

Jak používat Kouzelnou mřížku

Vyberte mřížku z vnějšího obalu, obal z bílého kartónového papíru nechte na mřížce. Mřížku položte na rošt tak aby ho celý zakrývala. Papírový obal se neodstraňuje slouží jako ochrana pro Vás. Dále postupujte jako při běžném roztápění. Papírový obal shoří a na roštu zůstane holá mřížka. Čištění mřížky je jednoduché. Ohniště nechte vychladnout a mřížku lze vysát vysavačem na popel nebo jemně oklepat.
Upozornění: mřížka může mít ostré části, proto při manipulaci s ní používejte rukavice!

Výhody Kouzelné mřížky:
- jednoduché a opakované použití,
- plná recyklovatelnost,
- snižuje emise CO2,
- snižuje zanášení komína,
- životnost až 500 hodin,
- zvyšuje účinnost hoření,
- méně paliva znamená úsporu času i peněz.

Vědecké testy na prestižních univerzitách (Cambridge, Nottingham) potvrdily, že při použití této mřížky se rychlost spalování sníží až o 33%. Díky tomu není nutné tak často přikládat, což šetří dřevo, práci s ním a v neposlední řadě finance.