🚚 Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč

Mám tě rád.

Možná se Vám to zdá nadsazené, ale tuto větu by SETI měli slyšet od svých rodičů často. A to samozřejmě od obou. Rodiče touto větou dávají najevo dítěti, že se jim líbí přesně taková jaké je a že oceňují jak se k nim zpráva. Poskytují mu tak silné zázemí a pocit jistoty.

Děkuji!

Od dětí požadujeme, aby vždy poděkovali. Tak bychom jim sami měli jít příkladem, to je pro děti nejlepší způsob učení. Sociální dovednosti děti odkukávajú práva od těch, kterých nejvíce přirozeně respektují, a to jsou právě rodiče. Když budou máma a táta uctiví mezi sebou, k jiným lidem ik dětem samotným, stane se tento přístup pro jejich potomky automatickým standardem chování.

Podívej, to je zajímavé!

Každé dítě je zvědavé. Objevovat a tískabaať nové je pro něj stejně přirozené jako dýchání. Podporujeme proto v dětech zvědavost, jak to jen jde. Když se nám v nich podaří vzbudit lásku k učení v útlém dětství, umožní jim to přežít ve škole i výuku, která by je jinak vysloveně nudila.

Promluvme si o tom.

Dítě by už v raném věku mělo cítit, že vás zajímají Jedo názory, pocity, zážitky a myšlenky. Dává mu to signál, že si vážíte jeho úsudek, a zároveň ho přitom na svém příkladu učit, jak důležité je naslouchat. Vhodnou fomou pak můžete rohovor využít i při poznání, jak fungují kompromisy, protože právě na nich je soužití rodiny založené. '' Když mi teď pomůžeš s úklidem, půjdeme o to dříve ven. '' Díky tomu dítě pochopí, že problémy se dají řešit dohodou a férovým přístupem.

Promiň, mrzí mě to.

Umět se omluvit, to už je vyšší sociální dovednost. Je však důležité dítěti ukázat, že i dospělí mohou udělat chybu a musí za ni nést zodpovědnost. Že to není ostuda, ale šance na poučení. Přiznat chybu navíc vyžaduje nadhled a empatii, které se dětem v životě velmi hodí.