🚚 Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč

Meloun je popínavá rostlina, která má v oblibě teple, ne však horké podnebí. Původ meloun bychom museli hledat v Africe, dnes se však pěstuje v zemích jižní a jihovýchodní Evropy, v Izraeli i v severní Africe.

Ve 100 g melounu je pouze 30 kalorií, 0,17 g tuků, 6,03 g sacharidů, 0,69 g vlákniny, 0,65 g bílkovin. Obsahují také karoteny, které se mění na vitamin A, vitamin B1-thiamin, B3-niacin, B5-kyselina pantotenová, B7-biotin, B9-kyselina listová, C a E. Minerální látky a stopové prvky, které obsahuje jsou: křemík, železo, mangan, měď, hořčík a .Účinky melounu:

1. Podporuje trávení - obsah vlákniny podporuje a pomáhá správné funkci trávicí soustavy.
2. Napomáhá ke zdravému srdci – konzumace snižuje riziko srdečních onemocnění, chrání buňky před jejich poškozením a také snižuje vysoký krevní tlak, pomáhá zlepšovat krevní oběh a snižovat ukládání přebytečného tuku.
3. Hydratuje - meloun obsahuje vysoký podíl vody. Ta zabraňuje dehydrataci organizmu, což je velké plus ve dnech, kdy se teploty pohybují nad 30°C. Melounová šťáva je plná elektrolytů, pomáhá dodržovat pitný režim, potlačuje příznaky úpalu a zvyšuje regeneraci organismu.
4. Podporuje krásnou pleť a zdravé vlasy – vitamín A je základem krásné pokožky a vlasů. Pomáhá je udržovat hydratované, čímž přispívá k obnově kolagenu a vyhlazení vrásek.
5. Utlumuje příznaky svalovice
6. Meloun chrání nervové funkce - je bohatý na draslík, který pomáhá regulovat nervové funkce usnadněním přenosu elektrických impulsů a zpráv.