🚚 Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč

Ibišek syrský je mrazuodolný opadavý keř, který si rád dává na jaře včas. Listy po zimě vyhání jako poslední. Má rád slunečné, teplé, bezvětrné, stanoviště. Vhodné je jej sázet ke zdi nebo stěně otočené na jih nebo západ, aby měl dostatek tepla a světla. Během sušších měsíců potřebuje dostatek vláhy, ale nesnáší přemokření. Pokud má vhodné podmínky kvete celé léto a podzim - od července do října.

Stříhání ibišku

Tento keř kvete na novém dřevě, proto je dobré jej stříhat na jaře, nejlépe v březnu. Odstraňují se suché, loňské, slabé a dovnitř rostoucí výhonky. Výhonky, které necháte, zkraťte asi o třetinu délky. Ibišek snese i radikální seříznutí, tedy přežije silný hluboký řez, ale potom pravděpodobně následující sezónu nebude kvést.

Pokud se korunu ibišku prosvětluje pravidelně, docílí se tím pěkného tvaru a lepšího kvetení. Nesmí být zahuštěna středu koruny, protože by tam nerostly listy a keř by působil nepěkně. Stříhání podpoří tvorbu nových větviček, nepřímo se tak podpoří i kvetení. Při silnějším (ne radikálním) řezu vytvoří méně, ale zato větších květů. Mírný řez zase způsobí více menších květin.