🚚 Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč

Abychom načasovali sběr jablek správně je dobré vědět jakou máme odrůdu, ale můžeme si pomoci i jinými ukazateli jako například barvou slupky, či lehce odpadává od větve stromu nebo barvou jadérek.

Pokud si chceme pomoci zbarvením slupky přece jen bychom měli mít alespoň základní informace o odrůdě, kterou pěstujeme. Pokud ale jablíčko snadno odpadne od větve a má hnědé jadérka je vhodný čas na jeho sběr. I zde se však najdou výjimky například při časných odrůdách, kterým hnědnou jádra až jsou přezrála.

Dále je důležitý samotný sběr. Sklízíme vždy jedno jablko samostatně. Předejdeme tak jejich otlučení, čímž snižujeme riziko hnití. Také nám pomůže obírat jablka se stopkou, aby nevznikly ranky. Při sběru dbáme i na svou bezpečnost použitím kvalitní obuvi, vhodného žebříku nebo i česáček.

Uskladňujeme pouze nejkvalitnější, sklizeny ne padane, plody bez viditelných poškození. Nejlepší je ukládat je do bedýnky v jedné vrstvě, pohnitá jablka můžeme snadno vyjmout a uchránit tak ostatní plody. Na uskladnění jsou vhodné tmavé a chladné prostory s dostatečnou vlhkostí.