🚚 Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč

Krtci jednoznačně pro mnohé nepatří k vítaným návštěvníkům zahrady. Krtci však ozdravují půdu tím, že ji převracejí a promíchávají v ní živiny a současně ji provzdušňují.

Krtci představují skvělých pomocníků v boji proti škůdcům, protože se živí různými larvami, húcenicami, či dokonce i myšmi. Zemina z krtinců pochází z takové hloubky, ve které se již nenacházejí zárodky plísní či jiných chorob, jako ani škůdci, a proto ji můžeme přidávat do květináčů na pěstování květin, nebo při výsevu zeleniny nebo jiných rostlin.

To jsme si řekli zopar plusových vlastností krtků, nyní však přineseme rady jak se jich zbavit ze zahrady.

Na krtky velmi dobře zabírají akustické plašiče, vydávající zvoka které lidským uchem slyšet ale pro krtky jsou velmi nepříjemné.

Dalším způsobem je možnost použití chemie a to ve formě kuliček.

Pro ty, kteří si chtějí s krtmi poradit na přírodní bázi máme pár fíglů.

Na odplašení krtků můžeme použít nálev z nakládaných okurek, ktery nalijeme přímo do krtinců nebo do nálevu namočíme hadry, které nastrkame do krtinců, taktéž je můžeme odehnat i česnekem, který rozdrcen zabalíme do hadru, který vložíme do krtnica.

Ocet působí velmi odpudivě na krtky, můžeme hadry namočit do octa a znovu je nastrkat do krtinců. Stejný účinek má i odvar s cibule nebo citrónová šťáva.

Křty nesnášejí zápach ryb, proto je zaplašíme pokud do krtinců nacpeme rybí hlavy.

Zapáchá jim i nastrouhaná pomerančová kůra.

Na odplašení krtků můžeme použít i skleněnou láhev, kterou prázdnou zahrabeme přibližně do dvou třetin šikmo do země. Hrdlo láhve natočíme do směru, ze kterého nejčastěji fouká vítr. Foukající vítr vytvoří zvuk, který krtci doslava nesnášejí.

Vysazením korunky královské do Vaší zahrádky také odeženete krtky.

Snad budete v boji úspěšní.