🚚 Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč

Všem dobře známý dřevěný plot je stálá klasika, kterou si šikovný mistr udělá i za málo peněz. Aby dlouho vydržel, je však třeba do něj investovat pravidelně zejména čas a trochu peněz. Každých 5 let by měla proběhnout jeho generální údržba – oprava poškozených částí, úprava povrchu a nová impregnace nebo nátěr.


Plastový plot je další možností. Nehnije a nekoroduje, takže vydrží velmi dlouho bez dodatečných úprav a jeho údržba je velmi jednoduchá. Má mnoho možných úprav a provedení – od jednoduchých panelů po imitaci živého plotu nebo trávy. Často je využíván jako obruba trávníků a květinových záhonů.


Drátěný plot také každý zná. Na výběr máme spoustu variant pletiv, které můžeme využít. Velkou kategorii tvoří pozinkované pletiva, která jsou levnější, ale je třeba je natírat a poplastovaná pletiva, která jsou kromě pozinkování i potažena vrstvou plastu. Jeho využití je všestranné, ale neposkytuje žádné krytí před okolním světem ani žádnou ochranu před hlukem. Pro zvýšení pohledové bariéry lze využít stínící síť nebo plachtu, která se natáhne přes samotný plot a může mít propustnost obvykle od 50 - 90%.

Živý plot je ideální možností pokud potřebujete ochranu před hlukem a pohledy kolemjdoucích, ale je velmi náročný na údržbu a čas. Je třeba se o něj starat, stříhat a tvarovat, aby co nejrychleji a nejdéle plnil svou funkci. Často je využíván plot z tuje nebo tisu, který neopadává a poslouží tedy iv zimě. Pokud však chcete živý plot i využít, lze je vysadit třeba iz keříčkových aronií nebo podobných dřevin.


Kamenné nebo zděné ploty mají velmi vysokou pořizovací cenu, mají však výhodu v skoro nulové údržbě.