🚚 Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč

Pletivo je pro svoji cenovou dostupnost ve vhodné kvalitě a životnosti dobrou volbou při zabezpečení větších pozemků. Je vhodné k ohrazení velkých pozemků, skladů a průmyslových zón ale i k ohraničení zahrad, sadů a rodinných domů.
 
Pozinkované pletiva jsou drátěná pletiva opatřená vrstvou zinku, pletená do čtyřhranného tvaru. Konce drátů jsou zahnuté z obou stran, což má výhodu z hlediska bezpečnosti a využívání. Jsou pružné, ale přesto dobře drží tvar. Je však nutné je udržovat nátěrem.
 
Poplastovaná pletiva jsou také vybavena vrstvou zinku. Tuto vrstvu však pokrývá ještě vrstva plastu, která zabraňuje korozi. Snadno odolává nepříznivým povětrnostním podmínkám, plast je chráněn UV stabilizátorem před sluncem a jen velmi obtížně se na něm udržují nečistoty, kvůli jeho hladkému povrchu, a tudíž nevyžaduje téměř žádnou údržbu. Není jej však dobré využívat v případech, kde je velká pravděpodobnost mechanického poškození vrstvy plastu – například na ptačí voliéry.
 
Dalším typem pletiv jsou chovatelská pletiva, kterými oplocujeme výběhy, voliéry, ohrady či klece pro zvířata. U menších zvířat využíváme zejména králičí pletivo, která má malá oka, aby zvířata neprošla jednotlivými oky. Toto pletivo se používá také jako ochrana rostlin a kmenů stromů před okusováním.
 
Pokud však potřebujeme i esteticky vzhled plotu můžeme sáhnout po jiných druzích „pletiv“. Na trhu je velký výběr například s designem bambusu, trávy nebo proutí. Pokud potřebujeme jen zvýšit neprůhlednost, pomůže nám stínící síť, která může mít nepropustnost až do 90 %.
 
Důležité při stavbě plotu jsou také jiné doplňky jako například sloupky, branky a patky. Při natahování pletiva zase určitě využijete drát, šponováky a spony, ke kterým je možnost, pro usnadnění jejich použití, pořídit si i kleště pro jejich vázání.