🚚 Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč

Zařídit dětský pokoj pro školáka se může na první pohled zdát docela jednoduché. Chce to nějakou tu postel, stůl, židli a skříň. Když mu ale začnete vybírat jednotlivé zařizovací předměty a pokojíček realizovat, můžete narazit na řadu problémů.

Třeba brát v úvahu fakt, že s nástupem do školy se velmi mnoho věcí změní. Dosud stačil dítěti jeden stůl na hraní, ale nyní se některé věci změní. Záleží jen na vás, jak změníte jeho pokoj z pokoje na hraní na inspirativní místnost vhodnou na učení. Děti se v dětském pokoji potřebují cítit příjemně a pohodlně, ale zároveň by měla být zařízena i efektivně a s citem.

Psací stůl 

Každé dítě by mělo mít svůj vlastní pracovní prostor, kde se může učit a psát úkoly. Psací stoly jsou nedílnou součástí pokojíčků každého školáka. Je nutné umístit stůl u okna, kde je dostatek přirozeného denního světla. U dveří to není vhodné, také by k nim nemělo sedět ani zády. Podle odborníků jsou to nejčastěji a také nejzávažnější chyby, kterých se rodiče při vytváření místa na učení dopouštějí. Nesprávným rozmístěním nábytku dítěti ztížíte možnost koncentrace a vyvoláte v něm stres a nepohodlí. Stůl by měl mít dostatečně velkou pracovní plochu, ne malý, ale ani obrovský.
K pořízení je nespočet modelů, které můžeme rozlišit na základě provedení. Pořídit lze psací stoly klasické, rohové, takové, které jsou součástí multifunkční postele a oblíbené jsou i rostoucí psací stůl.

Správná židle

Měla by ho doplňovat pohodlná čalouněná a polohovatelná stolička. V žádném případě ne železná, kovová těžká židle, na níž se nesedí pohodlně. Sedadlo židle by mělo být v optimální výšce, aby dítě při usazení dosáhlo celou plochou chodidel na zem. To je správná poloha a výška k sezení. Výhodou je polohovatelná židle, která se dá výškově přizpůsobit. Stehno a lýtko mají svírat úhel 90 stupňů, tak jako ve škole.

Samozřejmě nesmí chybět postel 

Mezi další nutné vybavení dětského pokojíčku je postel. A školák už potřebuje mít spánek kvalitní, aby byl schopen ve škole odvádět ty nejlepší výkony. Postel by tedy měla být již dříve než pro dospělého s kvalitní matrací. Dnešní podoba nádherných a funkčních modelů postelí vás jistě mile překvapí. Postel může být klasická, vyvýšená či patrová. Zejména mezi dětmi jsou oblíbené patrové postele. Praktické jsou pak postele multifunkční, které ocení ti rodiče, kteří mají více dětí nebo nemají v pokojíčku tolik prostoru.

Mama ?! Kam si uložím věci?

Nezanedbejte ani odkládací prostory, do kterých si bude moci malý prvňáček poskládat nejrůznější pomůcky do školy jako sešity, knihy, kterých bude velmi mnoho. Praktické jsou úložné boxy nebo krabice, které můžete umístit na poličky, vložit do skříní, zda mohou být poskládány jen tak na zemi. To, co je nutné schovat, se vloží do boxů či krabic a pokojíček je uklizená.
O oděvy, sportovní pomůcky a krabice s hračkami se nejlépe postará skříň, využívající prostor od podlahy po strop. Při zařizování nezapomínejte na záliby školáka.

Děti ve školním věku jsou stále plné neočekávaných nápadů a pohybu, upřednostněte proto nábytek se zaoblenými hranami a větší kusy upevněte ke stěně. Pokud podlahu pokrývá kusový koberec, zajistěte ho protiskluzovou podložkou. Před skleněnými stínítky svítidel dejte přednost plastu či papíru.
Obměnu pokojíčky pro svého prvňáčka však nenechávejte na poslední chvíli, abyste nebyli ve stresu. Zařiďte vše v dostatečném předstihu ještě teď během prázdnin.