🚚 Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč

Každý potřebuje v domácnosti pořádek a ten vzniká prostřednictvím drobných činností, které je však třeba dělat a dodržovat. Některé každý den, jiné jednou za týden. Tady máme pár rad jak se při tom nezbláznit.


Uklidit sám po sobě

Je dobré po každé činnosti se podívat přes rameno a uklidit co po nás zbylo. Nekopit věci na posteli, zda němem sluhovi, vyhodit koš když jsme ho právě zaplnili nebo jen dát šálek do myčky nádobí – vše pomůže.


A je dobré dělat to hned

Pokud neuklidíme hned, hromádky budou jen přibývat a nepořádek se bude hromadit. Čím více nepořádku, tím těžší a déle se ho potom zbavujeme.


Vyčistěme to, než to zaschne

Obuv od bláta, mixér či hrnec – vše co zaschce musíme oškrábat nebo dát namočit, co trvá dlouho. Pokud to uděláme hned, máme to za sebou a zabere nám to méně času.


Nechme pračku otevřenou

Když pračka dopere je dobré, když necháme její dvířka otevřená. Zamezíme tak vzniku plísní a tvorbě zápachu. Je vhodné dobře větrat celou koupelnu nebo prádelnu.


Pravidelně a častěji

Nejlepší rada na konec. Čím více špíny se usadí, tím hůře se čistí. Jsou věci, které asi málokdo rád dělá - čištění sprchového koutu, umyvadla, toalety nebo i varné desky či trouby na pečení. Pokud to však preventivně děláme častěji, zabere nám to méně času a námahy.