🚚 Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč

Záleží na výdrži

Ať už plastová, papírová nebo bavlněná taška bude více ekologická, když ji využijeme co nejvíce. U papírových je to však problematické, protože jejich nosnost je malá, tudíž se většinou dají využít jednou maximálně dvakrát. Jsou sice z obnovitelných zdrojů a lze je recyklovat, ale jejich výroba je náročná na vodu a energii. S jednorázovými plastovými taškami je to poněkud lepší a proto se doporučuje používat jednu co nejdéle a samozřejmě pak ji ekologicky zlikvidovat.

Bavlněné tašky vydrží dlouho, ale...

Sice bavlněná tašky odnese spoustu nákupu a lze ji použít znovu a znovu, ale stejně jako její papírovou variantu ji zrazuje pěstování a výrobní proces. Při pěstování bavlny se totiž mine hodně vody, je zapotřebí hodně orné půdy a hnojiva. Je však určitě i tak ekologičtější než papírová taška.

Vícenásobné použití a dobrá cena

Tak, kterou tašku můžeme používat nejdéle, není náročná na výrobu ani na cenu a po využití ji můžeme vytřídit v odpadu pro její další zpracování? Přesně tak – pevná plastová taška, která hodně unese a používáme ji snad do nekonečna.

Vždy jsou tedy ekologičtější tašky, které můžeme použít vícekrát. Proto ať už bavlněné nebo plastové tašky snažme se je neztrácet a mít je vždy po ruce v autě nebo v kabelce.