🚚 Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč

Udělejte si letní exotiku doma pomocí letních koktejlů. Horké slunečné dny jsou již v plném proudu a k letnímu posezení neodmyslitelně patří i limonády a koktejly. Osvěžující drinky jsou zaručeným způsobem, jak zaujmout na párty nebo během letních horkých dní. Když vám někdo řekne "léto", co se vám spojuje s tímto slovem? Dlouhé, horké dny, voda, párty, přátelé, dovolené a samozřejmě svěží koktejly, kterými si hasíte žízeň..

Alkoholické míchané nápoje jsou vždy slabší než samotné likéry a destiláty. Přípravou se obsah alkoholu snižuje, nápoj se totiž ředí ledem a dalšími nealkoholickými přísadami.
Míchané nápoje rozdělujeme na krátké (short drinks) a dlouhé (long drinks).
Krátké nápoje se podávají buď jako aperitivy, čili před jídlem na povzbuzení chuti k jídlu, nebo jako digestivy, čili po jídle na povzbuzení trávení. Dlouhé nápoje se podávají na osvěžení, uhašení žízně nebo na zasycení.

Přestože příprava koktejlů se zdá být velmi náročná, není tomu tak. Vypadají skvěle a jejich příprava není vůbec komplikovaná. Přinášíme vám pár receptů jak si je můžete připravit sami a letní atmosféra přijde přímo k vám domů.

1. MOJITO 

Tak klasické, tak úžasné, tak milované. Tento tradiční kubánský koktejl miloval i Ernest Hemingway.

Na jeho přípravu budete potřebovat:

6 cl bílého rumu
2 čajové lžičky třtinového cukru
1 - 2 ks limetky
limetkovou šťávu
2 stébla čerstvé máty
sodu na dolití

Mojito se nemíchá v šejkru, ale připravuje se přímo ve sklenici. Do vysoké sklenice vymačkáme šťávu z poloviny limetky a přidáme třtinový cukr. Pohár naplníme do poloviny ledovou tříští a na vrch přelomíme stébla máty. Jemně rozmačkáme Muddler, doplníme kousky limetky a pohár naplníme ledem až po okraj. Přidáme rum a promícháme. Nakonec přidáme trošku sody a ozdobíme snítkou máty. Hotovo.

2. CUBA LIBRE  

je míchaný nápoj typu "long". Byl vymyšlen v Havaně kolem roku 1900. Jméno Cuba Libre vzniklo, když si američtí vojáci připíjeli na svobodnou Kubu právě nápojem, který byl do té doby označován jako Bacardi & Coke.
ingredience:

5 cl bílého rumu,
12 cl coly
limetka
led

postup:
Připravte si vysoký pohár a naplňte jej do dvou třetin ledem. Na led položte plátek limetky. Přidejte rum a dolijte jej colou. Lehce promíchejte a vrch poháru ozdobte plátkem limetky.

3. MARTINI 

Je populární drink, který je s námi již mnoho let a který si stále uchovává punc jedinečnosti
ingredience:

několik kostek ledu
0,5 dl ginu
0,25 dl bílého vermutu
1 - 2 olivy
A podobně jako agent James Bond: protřepat, nemíchat!

4. MANGOVÝ VÁNEK 

Ingredience:

2 dl Fernet Stock Citrus
3 dl mangového džusu
3 dl sody
1/2 ks manga

Postup: Džbán naplníme ledem, zalijeme Fernetem a mangovým džusem.

Přidáme rozmixované pyré z manga a vše dolijeme sodou.

5. JABLKOVÝ KOKTEJL S GINEM

Ingredience:

4 čl jablečné šťávy
2 čl ginu
1 ks jablko zelené
podle chuti tonic, led

Postup: Jablečný šťávu, gin a led protřeseme v šejkru a následně přelijeme do sklenice. Jablko nakrájíme na menší kousky, vložíme ke koktejlu a dolijeme chlazeným tonic.