🚚 Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč

Bazénová filtrace
 
Pokud máte větší bazén a chcete šetřit vodu, je vhodně si pořídit bazénovou filtraci. Na trhu jsou běžně dostupné dva druhy bazénových filtrací – kartušová a písková. Písková je sice dražší, ale stačí ji promývat jednou za týden, celková výměna náplně je potřebná každé 2 – 3 roky. Kartušová filtrace je vhodná do menších bazénů. Má nižší výkon a je třeba ji častěji proplachovat. Její výhoda ale je, že je levnější. Důležitým faktorem při koupi filtrace je její výkon. Jaký výkon potřebujete na konkrétní bazén vypočítáte tak, že jeho objem vydělíme číslem čtyři a tak zjistíme, jaký kubíkový výkon čerpadla potřebuje filtrace.
 
Plachta k zakrytí
 
Vynikajícím pomocníkem je také plachta pro zakrytí bazénu. Efektivně zabrání vniknutí zbytků, listů a jiných nečistot do bazénu. Plachta také eliminuje růst řas a snižuje potřebné množství nákladných chemikálií a pomáhá udržet vodu teplou.
 
Podložka pod bazén
 
Kupujete-li nadzemní bazén je dobré postavit jej na podložku. Podložka pod bazén perfektně chrání spodní část fólie bazénu před nečistotami a poškrábáním. Při koupi nafukovacího bazénu je přímo nenahraditelná, neboť chrání jeho dno před propíchnutím z venku.
 
Nafukovačky, plážové míče, rukávníky pro děti a jiné doplňky
 
Důležitá je v bazénu i bezpečnost našich nejmenších a jednoduchým řešením jsou právě rukávky, které jim pomohou udržet se na hladině. A jaké by to bylo u vody bez trochu dovádění a zábavy. Zde pomohou právě nafukovačky, míče, šnorchly nebo brýle do vody.