🚚 Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč

Teflonové ubrusy mají obrovské výhody - nenasákavý, odolný proti skvrnám a praktický na udržování. Hodí se do interiérů, bytů, hotelů, restaurací, penzionů, školních jídelních a dalších gastronomických zařízení. Při velkém počtu strávníků je velmi pravděpodobné, že nejen polévka může skončit na stole. Teflonové ubrusy jsou praktickým, ale i elegantním řešením.

Praní a čištění 

Pokud se vám na teflonovém ubrusu rozlil nápoj, stačí ho vyčistit vlhkým hadříkem. Při větším znečištění je nejpohodlnější ho vyprat při maximální teplotě 40°C bez aviváže. Po vyprání v aviváži se naruší teflonový povrch a tekutiny i nečistoty se snadno dostanou do struktury tkaniny. Při správném praní si teflonový ubrus udrží své skvělé vlastnosti opravdu dlouho. Před praním je důležité ubrus vyčistit od hrubých nečistot vlhkým hadrem.

Při praní se také nesmí používat bělící prostředky, abyste nepoškodili jeho barvu. Teflonový ubrus se dá také chemicky čistit, ale po dlouhém používání a praní v různých chemických přípravcích pak není možné garantovat stálost barev. Také není dobré ho ždímat ve válcových mandlech nebo sušit v bubnové sušičce. Teflonový ubrus raději sušte jako ostatní prádlo, tedy volně zavěšený. Žehlení s teplotou 150°C pak perfektně obnoví teflonový povrch.