🚚 Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč

K sečení trávníku se v dnešní době už málokdy používá obyčejná kosa. Častěji využíváme různé druhy sekaček a vyžínačů, ať už s síťovým, bateriovým nebo benzinovým pohonem. Někteří si zvolí zvířecí pomocníky, například ovečky.

Základní rady při sečení trávníku:

  • Než začnete sekat, očistěte plochu od kamenů a jiných drobností, které mohou otupit nůž sekačky.
  • Nesekejte mokrý trávník. Mokrá posečená tráva se těžko dostává do sběrného koše sekačky, znečišťuje nůž i podvozek sekačky.
  • Dodržujte konstantní rychlost pojezdu. Dosáhnete tak rovnoměrné linii posečené plochy.
  • Nepřeplňujte sběrný koš. Přeplněný koš totiž neplní svoji funkci a tráva přepadává na trávník.
  • Po sečení sekačku vždy vyčistěte.


Ten správný pomocník
Představíme Vám výběr dvou sekaček s AKU programem a baterie k nim.


Sekačka Worcraft CLM-S40LiB, 2x20V, Li-Ion, 400 mm, 45 lit., bez aku, bezuhlíková

Sekačka Worcraft CLM-S40LiB je akumulátorová sekačka, která kombinuje výhody elektrických sekaček. Zdrojem energie jsou dva kvalitní Li-ion akumulátory. Sekačka pracuje rychlostí až 3600 otáček/min. Šířka záběru při sečení dosahuje 40 cm a řezná výška je 25 až 70 mm/6 stupňů. Akumulátorová sekačka disponuje sběrným košem o objemu 45 litrů.
 
Vyžínač Worcraft CGT-S20LiST, 24cm, 20V Li-ion, plus nylonová hlava a silon

 
Akumulátorový vyžínač Worcraft CGT-S20LiST je určen k sečení trávy a plevele do výšky 125 mm. Vyžínač je vybaven praktickou teleskopickou rukojetí, uzamykacím tlačítkem pro nastavení sklonu řezací hlavy a spínačem. Nechybí objímka pro nastavení úhlu rukojeti a přizpůsobení délky. Akumulátorový vyžínač dosahuje 9000 min-1 otáček. O bezpečí při sečení se postará ochranný oblouk a kryt, zajišťovací tlačítko a bezpečnostní tlačítko. Vyžínač je skvělou volbou pro sečení trávy tam, kde se běžnou sekačkou nedostanete. Balení obsahuje také nylonovou hlavu a silon.


A jako dodatek něco pro malé pomocníky

Sekačka dětská Strend Pro, plastová, s helmou, kanystrem a zvukem

Dětská zahradní sekačka s přilbou jistě potěší každé dítě. Je vyrobena z plastu, na rukojeti se nachází kontrolka změny rychlosti. Sekačka vydává zvuk nastartování, kuličky v bubnu během používání skáče. Balení obsahuje kromě sekačky i bezpečnostní helmu a kanystr. Je vhodná pro děti od 3 let.