🚚 Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč

Potřebujeme na těsto:

  • 2 vejce
  • 350 ml plnotučného mléka
  • 150 g hladké pšeničné mouky
  • špetka soli
  • 1 polévková lžíce oleje


Vymícháme, nejlépe ručně metličkou vyšleháme hladké těsto. Pokud nám vznikly hrudky můžeme přidat mouku tím těsto zahustíme a hrudky lépe rozšleháme. Potom zase těsto zředíme trochou mléka nebo vody. Mělo by mít řidší konzistenci. Těsto je lepší pokud ho necháme chvíli (alespoň půl hodiny) stát.

Palačinky pečeme na dobré, nepřilnavé pánvi. Na první je třeba dát trochu oleje a nalít poté do rozpálené pánve těsto. Další olej přiléváme jen když je třeba, například když se palačinky připékají nebo těsto moc kouří. Stačí přidat jen kapku.

Náplň:
Sladká verze je asi známá všem: džem, šlehačka a trochu ovoce je vynikající možností. Chutná může však být i tvarohová nádivka udělaná jen s jemným tvarohem smícháním s vyšlehanou šlehačkou spolu s cukrem.

Jelikož do těsta nebyl přidán cukr není problém si udělat palačinky na slano. Pokud víte, že je budete dělat na slano, do těsta si můžete přidat více soli nebo třeba rozmačkaný česnek a bylinky jako petržel nebo pažitku. Plnit je můžeme například tatarskou omáčkou, nakrájenou šunkou či paprikou. Pokud je chceme naplnit například plátky sýra, můžeme si již zabalené palačinky nechat zahřát v mikrovlnce, aby sýr roztál.

Palačinky, ať už na sladce nebo na slano, jsou skutečně univerzálním jídlem, které si získalo srdce lidí po celém světě. Jejich jednoduchá příprava a nekonečné možnosti dochucení dělají z palačinek ideální volbu pro každou příležitost. Ať už si je připravíte jako sladký dezert s džemem a ovocem, nebo jako slané jídlo s tvarohem, šunkou a sýrem, palačinky vždy přinesou do vaší kuchyně radost a kreativitu.


Ať už preferujete jakoukoli verzi, nezapomínejte na kvalitní suroviny a trochu trpělivosti při přípravě těsta. Výsledek stojí za to – lahodné palačinky, které potěší celou rodinu. Takže příště, když budete přemýšlet, co rychle a chutně připravit, vzpomeňte si na palačinky a vyzkoušejte nové recepty a kombinace. Bon appétit!


Pokud potřebujete novou pánev, podívejte se na naši nabídku zde!