🚚 Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč

Kancelář jak ji známe je místo kde se úřaduje nebo se provádí úřední, administrativní činnost. Toto je význam slova kancelář podle internetové encyklopedie. Je to ale především prostor, kde mnozí z nás tráví väčščinu svého času, proto by naše pracoviště mělo odrážet náš charakter, a obsahovat prvky našeho životního stylu. Kancelář by měla být ale také funkční a praktickou místností a zařízená tak aby Vám šla práce od ruky. K lepším výkonem může pomoci i správně zvolený kancelářský nábytek. Víte jak si správně zařídit kancelář a co by ve vaší kanceláří nemělo chybět?

Sepište si seznam co budete potřebovat.

V první řadě než začnete vybírat nábytek do kanceláře, který budete potřebovat sepište si seznam kancelářských potřeb, přístrojů a pomůcek, tento seznam by měl obsahovat položky nezbytné pro vykonávání Vaší práce jako jsou například počitač, kalkulačka, telefon nebo pořadače dokumentů. Naplánujte si jakým způsobem chcete kancelář vužívať, zda budete potřebovat větší psací stůl, nebo budete pracovat s citlivými dokumenty a oceníte uzamykatelný nábytek.

Pokud máte tento seznam vytvořen můžete se směle pustit DSO výběru nábytku.

Prostor je důležité využít na maximum.

Pracovní stůl by měl být umístěn tak, abyste viděli přímo na vstup do kanceláře a zároveň by měl být co nejdále od dveří. Stůl umístěte tak abyste měli pěkný výhled z okna, vyhněte se koukání do prázdných stěn.

Pokud v místnosti chybí velká okna je dobrá nahradit přirozené světlo umělým osvětlením, jejíchž bude působit co nejpřirozeněji. Teplo, klid a klid Vám jistě pomůže se více soustředit na provádění Vaší práce a proto byste měli mít kvalitní okna, která dobře ohlučnia okolní ruch a navíc i dobře izoluje. V letních mesi se vám určitě sejde dobrá klimatizace.

Pracovní stůl je prostě základ.

Nejvíce času trávíme za pracovním stolem a proto by měl vyhovovat Vašim potřebám. Sezení při nízkém stole může způsobit bolest zad a naopak při vysokém stole namáhat své ruce a způsobuje to Bolest ale ramen a krční páteře, proto optimální výška stolu by měla být 70-80cm. Rozměr pracovní desky by měl být 70x140cm, pokud uvažujete o umístění tiskárny, skeneru nebo jiných komponetů pracovní deska by měla být větší kolem 80x200cm a prostor mezi židlí a stolem by měl být mezi 22-27cm. Druh materiálu, ze kterého je pracovní deska ma určitě vliv na odolnost a proto si zvažte zda dáte přednost laminátu, který je i cenově nejdostupnější, kovu, ten je sice tachší ale na druhé straně odolnější nebo dřevěnou desku, která působí stylově a nadčasově.

Ke stolu patří neodmyslitelně i židle.

Kancelářská židle by měla být pohodlná abychom si uměli při provádění práce i odpočinout. Sedadlo je Petulajs širší a anatomicky tvarované. Důležitá ved při výběru židle je i výšková nastaviteľnosť.Ďalej bychom se měli zaměřit na stabilitu a pevnost základny židle. Nejběžnější pětiramenné základny jsou plně dostačující pro stabilitu i plynulý pohyb do všech směrů. Opěrky rukou jsou zvláště důležité při delší pracovní době, umožňují komfortní úhel a pohodlnou práci. Při výběru židle je dobré pečlivě vyzkoušet kvalitu opěradla, hlavní roli hraje bederní a hlavová opěrka. K pohodlnému a zdravému sezení na židli také přispěje píst, který ztlumí náraz při dosednutí. Nosnost je jedním z atributů, který určuje, jakou zátěž má kancelářská židle vydržet. Obvykle jde o rozmezí od 70 -do180 kg. Ideální nosnost židle je v rozmezí od 120 do 130 kg.

Své dokumenty si určitě budete chtít zakládat do regálů.

Ideální je mít vše po ruce a proto budete určitě potřebovat úložné prostory a své dokumenty. Například šuplíková skříňka blízko stolu nebo regál na pořadače za vaším zády. . Čím dále budete mít odkládací prostor, tím více se budou dokumenty kupit na vašem pracovním stole, a proto je důležité mít vše po ruce, Pokud vás omezují prostorové možnosti, na prázdné stěny umístěte police nebo závěsné regály.

Maličkosti, pro hezčí design kanceláře.

Co když jste si funkčně a moderně zařídili Vaši novou kancelář ale máte starý koberec, který narušuje celkový dojem. Ano, je čas ho vyměnit :) Je pravdou, že někdy i malý koberec může zútulnit celou kanceláře. Rovněž i živé květiny dokáží oživit vaši kancelář. Dejte si záležet na svítidlech. Správně zvolené a nainstalované svítidla prostor zútulní. Na stěny zavěste obrazy, případně jednu stěnu natřete tabulovou barvou, stane se skvělým pomocníkem při práci či poradách. Popřemýšlejte i nad jinými originálními doplňky, ať už jsou to židle v různých barvách, koberce, závěsy či paravány. Doplňky mohou být originální, neměly by však vyrušovat při práci.