🚚 Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč

Zahradní skalka mnohým připomíná horskou louku. Skalka by měla být lokalizována na vyvýšeném slunném místě, neměli by ji zastiňovat vysoké stromy, které by jí mohly  odebírat vodu s podloží.

Kvůli stabilitě celé skalky ukládáme kameny horizontálně na sebe, přičemž největší kameny půjdou na spodek a menší na vrch. Při zakladnaní skalky nejdříve musíme vykopat jámu, která bude ve tvaru skalky, a do jámy uložime drenážní vrstvu, kterou mohou tvořit menší kamínky a hrubší štěrk. Následně z velkých kamenů vytvoříme stěny skalky. Vnitřek skalky vysypeme zeminou. Potom nasypeme vrch v hranicích určeného tvaru a doplníme kameny, které by neměly zabírat více než polovinu skalky. Rostliny můžeme začít vysazovat až tehdy, když zemina usedne. Nakonec na zeminu nasypeme vrstvu štěrku.

Pro stabilitu zídky skalky by se měla jeho tloušťka rovnat třetině výšky.

Do skalky můžeme vysazovat rostliny různé velikosti, ovšem převládat by měly nižší plazivé rostliny s pestrými farbama a voňavými květy. Větší rostliny je lepší umístit jednotlivě vzadu a ty male v skupinkách dopředu.

Nářadí, které se Vám jistě při vytváření skalky sjede:

                  LOPATA                                 KOLEČKO                                    HRÁBĚ                    KRUMPÁČ

LopataFúrik pozinkovaný LUX nafukovacie koleso YWWHrable 14 zubov. + nasada sklolaminatKrompáč 2000g + násada sklolaminát WW