🚚 Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč

Určitě jste slyšeli množství obereních triků jak rozmrazit zamrzlý zámek. Ne všechny se ale vyplatí zkoušet a některé mohou být pro váš zámek až likvidační. Co tedy dělat, když zámek zamrzne, nebo jak tomu předejít?

Nejčastější způsob je nahřát klíč a poté jej postupně dostat do zámku. Vlivem tepla se však narušuje strukturu klíče, což vede k jeho poškození nebo dokonce zlomení. To také platí o nalévání horké vody přímo na zámek. Pokud jsou teploty nízké, voda v zámku navíc velmi rychle opět zamrzne. Šetrnější způsob je zámek postupně zahřát fénem, máme-li možnost se dostat k fénu i elektřině.

Dobrou možností jsou rozmrazovače přímo určené pro zámky. Jiná rozpouštědla mohou po mohou nenávratně poškodit nejen mechanismus zámku, ale i okolí včetně barvy dveří, což v konečném důsledku bude mnohem dražší než koupě takového rozmrazovače. Rozmrazovače zámků lze použít i pro běžnou údržbu tedy pro mazání nebo čištění.

Rozmrzovač zámků naleznete zde.

Visící zámky jsou často vystaveny náročným klimatickým podmínkám a v důsledku nižší frekvence používání například na kůlnách nebo chalupách se často zasekávají nebo zamrzají. Stačí, aby byl zámek otočen klíčovou dírkou vzhůru, a vlhkost z okolí v kombinaci s nízkými teplotami udělají své. Pokud si nechcete znepříjemnit první chvíle na chatě bojem se zamrzlým zámkem, pořiďte si takový, který je určen i do extrémního počasí a odolá větru, dešti, sněhu i střídání teplot. Kvalitní visací zámek vám vydrží mnoho let.


Naši nabídku zámků naleznete zde.