🚚 Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč

Covid - 19, karanténa, zavřené obchody - situace, nejen v České republice, nás nutí zamyslet se nad naší soběstačností a schopností přežít i bez významné pomoci jiných. Je to nejen o naší zemi ale io našich domovech a domácnostech.

Dokážeme provést alespoň základní opravy? Dokážeme si zapojit spotřebiče? Víme si poskládat hoc i malou komodu či stolek? Hodně z nás si myslí, že ano. "Vždyť to nemůže být tak těžké".

Věřím, že Slováci a Slovenky jsou dost šikovní na to aby to zvládly ale může přijít další problém: Máme doma základní nástroje?

Nejen domácí kutil by měl mít 7 základních nástrojů pro údržbu a opravy ale měly by být v každé domácnosti.

Pojďme si je vyjmenovat:

1. kladivo
    - Kladivo se jednoznačně ocitlo na prvním místě. Postačí střední nebo menší velikosti.

2. kleště
    - Je mnoho druhů kleští ale v domácnosti by měly být hlavně kombinované kleště - čili kombinačky. Můžeme si jimi přidržet                šrouby, hřebíky, v případě nouze menší matice. Také nimi můžeme stříhat kabely a dráty.

3. Meter
    - I v starém přísloví se říká: Dvakrát měř a jednou řež. I my bychom na měli držet tohoto přísloví a proto je metr neodmyslitelnou        součástí výbavy kutila.

4. Sada imbusových klíčů
    - Imbusové klíče se dají popsat jako šestihranné tyčky různých rozměrů ohnuté do tvaru písmene L. Nejčastěji se používají při          skládání nábytku.

5. sada šroubováků
    - Bez šroubováku se neobejde žádný kutil. Problém v současné době je však, že existuje obrovské množství různých typů                  šroubů a proto potřebujeme i různé šroubováky. Nejlépe uděláte pokud si zajistíte celou sadu základních šroubováků.

6. sada vidlicových klíčů
    - Rovněž i vidlicové klíče mají stále své místo v domácnosti. Používají se tam kde nám nepomůže šroubovat a to nejčastěji při          utahování či povolování šroubů se šestihrannou hlavou bez drážky pro šroubovák.

7. Kufřík na nářadí
    - Abychom si své nářadí neztrácely je dobré si ho uchovat v kufříku. Je to i praktické, protože si můžeme všechno nářadí vzít            najednou a nemusíme mít plné ruce.

Seznam základních nástrojů se může u každého mistra trošku lišit, protože je neskutečně mnoho nástrojů. Někomu by v něm mohla chybět například vodováha, pilka, úhelník. Určitě někdy budete potřebovat i tyto ostatní nástroje ale my jsme se Vám snažili vybrat úplně ty základní.