🚚 Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč

Oblečení

Základ všeho je samozřejmě kvalitní oblečení, protože jak se říká není špatné počasí pouze špatné oblečení :)

Chladné počasie tak skoro neskončí | iMeteo.sk

Snažíme se vybrat volnější oblečení, které nebude omezovat proudění krve v těle.

Hlavu je vhodné chránit kapucí, případně čepicí. Mozek má totiž velkou spotřebu energie, a tak jeho ochlazování urychluje ochlazování celého těla. Kapuce by měla být vybavena stahovací šňůrkou, aby částečně chránila i tvář. Hlavně při silném větru, který dokáže vytvořit až omrzliny nesmí chybět na hlavě čepice chránící uči a na rukou rukavice.

Vnější vrstva oblečení nesmí být zcela nepropustná, aby nezpůsobovala kondenzaci vlhkosti a navlhnutí spodních vrstev oblečení, které v důsledku tohoto mohou ztratit teploizolačné vlastnosti. Také by vnější vrstva oblečení měla mít manžety, které před chladem chrání ruce.

Při pocení oblečení můžeme částečně rozepnout, případně uvolnit kapuci, pokud je teplo nepříjemné svlékneme si jednu vrstvu spodního oblečení.

Pokud je to možné oblečení si pořídíme z přírodní vlny, která si ať už vlhká nebo mokrá zachovává izolační vlastnosti. Narozdíl oblečení z bavlny rychle nasává vlhkost, což vede k tepelným ztrátám.

Nakonec pokud je sníh a svítí slunce, zrak si chráníme slunečními brýlemi, předejdeme možnému zánětu spojivek či vážnějším problémům se zrakem.

Horolezcov na hore Mount Hicks zabila lavína, žene sa podarilo spod snehu  vyhrabať - Webnoviny.sk

Snad Vám tyto rady pomohou do chladnáho počasí.